انتشار ترجمه‌ فارسی پرفروش‌ترین کتاب آیریس مِرداک

ترجمه‌ فارسی رمان «هنری و کیتو» که محبوب‌ترین اثر آیریس مِرداک، فیلسوف و رمان‌نویس ایرلندی است، توسط نشر نیماژ منتشر شد. 

به‌گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، رمان «هنری و کیتو» نوشته‌ آیریس مِرداک که سال گذشته، رمان «دریا؛ دریا» از او به فارسی برگردانده شده و مورد استقبال قرار گرفته بود، با ترجمه‌ زهره مهرنیا روانه‌ بازار نشر شد. 

«هنری و کیتو»، هجدهمین رمان آیریس مِرداک است که سال ۱۹۷۶ منتشر شده است. اگر «دریا؛ دریا» از نظر ادبی مهم‌ترین رمان این فیلسوف  و رمان‌نویس ایرلندی تلقی می‌شود، «هنری و کیتو» محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین اثرش به شمار می‌آید. منتقدان این اثر را در گونه‌ تریلر طبقه‌بندی کرده‌اند زیرا در کتاب، شاهد جنایات خشونت‌بار و فراز و نشیب‌های متعددی هستیم و تعلیق و هیجان در آن حرف اول را می‌زند.

آیریس مِرداک سال ۱۹۱۹ به‌دنیا آمد و سال ۱۹۹۹ درگذشت. او در دانشگاه آکسفورد به مطالعه‌ علوم کلاسیک و تاریخ باستان رو آورد و در فلسفه، شاگرد ویتگنشتاین بود. سال‌ها در همان دانشگاه به‌تدریس فلسفه پرداخت و آثار اولیه‌اش، رساله‌هایی نظری بودند که بیشتر از هرچیز تحت تاثیر اگزیستانسیالیسم و ژان پل سارتر بود. مِرداک رمان‌نویسی را از دهه‌ ۱۹۵۰ میلادی آغاز کرد و تا پایان عمرش، ۲۶ رمان نوشت که مضامین اصلی‌شان مسئله‌ خیر و شر، روابط میان زن و مرد و ضمیر ناخوداگاه انسانی بودند. آیریس مِرداک یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان انگلیسی‌زبان قرن بیستم به‌حساب می‌آید.  

تیراژ رمان ۴۸۰ صفحه‌ایِ «هنری و کیتو»، ۱۱۰۰ نسخه و قیمت پشت جلد آن ۶۹۰۰۰ تومان است. 

در بخشی از این کتاب آمده است: «فکر کنم این مرکز همه‌چیز است؛ حقیقت‌گویی. همیشه تلاش کن حقیقت را کشف کنی. از دروغ پرهیز کن؛ حتی دروغ‌های نصفه و نیمه، همین دروغ‌های نصفه‌و‌نیمه روح آدم را می‌کشد. می‌دانی، آنقدری که فکر می‌کنی آدم سطح پایینی نیستم.»

۵۷۵۷

کد خبر 1310650

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =