عجیب‌ترین خانه‌ مدرن جهان که بالای درختان جنگل ساخته شده است! +تصاویر

خلاق، متناسب، هوشمند و پایدار، همه‌ی این‌ها ویژگی‌های برت (Bert) به‌عنوان مفهومی جدید در طراحی خانه درختی هستند. این خانه درختی توسط استودیوی اتریشی پریشت (Precht) برای استارتاپ خانه‌های کوچک بامباو (Baumbau) طراحی‌ شده است و اقامتگاهی عجیب و جدید است!

این خانه‌ی مفهومی مانند یک تنه درخت است و کمترین فضای افقی را در زمین استفاده می‌کند، بنابراین برای ساختش در جنگل نیازی به قطع درختان و ایجاد زمینی مسطح و وسیع نیست. هر آنچه باید در یک‌ خانه ساخته شود، به‌صورت طبقه‌ای و در ساختمانی تنه‎ای شکل (به شکل تنه درخت) ساخته می‌شود و قسمت‌های مختلف این خانه نیز با استفاده از دهانه‌هایی که شبیه به غار از ساختمان اصلی بیرون زده‌اند، شکل می‌گیرند.

فضای داخلی به سبک تیره است که باعث می‌شود فضایی دنج و غار مانند را شبیه‌سازی کند. همچنین چشم‌انداز محوطه بیرون از طریق دهانه‌های بزرگی که از ساختمان اصلی مانند یک بیرون‌زدگی ساخته‌ شده‌اند، قابل‌ مشاهده است. نمای بیرونی نیز با استفاده از طرح‌هایی برگ مانند به رنگ قهوه‌ای باعث استتار طبیعی سازه ‌شده است، بنابراین این سازه از لحاظ بصری خیلی در محیط جنگل بیگانه محسوب نمی‌شود.

البته اگر در مناطقی جنگل و چوب به‌ اندازه کافی نباشد و مواد اولیه برای سازه چوبی محیا نباشد، می‌توان به‌جای چوب از فولاد برای ساخت سازه اصلی استفاده کرد. با این مفهوم احتمالاً شرکت بامباو می‌تواند سازه‌های منحصربه‌فردی را در سراسر جهان بسازد.

اساس صنعت این نوع از اقامتگاه& بهره‌وری و سود است و از طرفی شهرهای ما معمولاً با سبک و سازه‌ای از بتن و فولاد ساخته می‌شوند. ساخت این سبک جدید از ساختمان علاوه بر هزینه کم، بسیار آسان است و احتمالاً می‌تواند در سطح جهانی به‌عنوان مفهومی جدید در خانه‌سازی به کمک شهرهای ما بیایید. مهم نیست کدام شهر زندگی می‌کنید؛ پکن، ونکوور، لندن یا ریو! همه این شهرها نمایی یکسان با برج‌هایی شیشه‌ای و شبیه به هم دارند. ولی قبلاً این‌چنین نبود و هر شهر معماری خاص و متناسب با وضعیت آب و هوایی و جغرافیایی خاص خود را داشت.

اگرچه برت در ابتدا به‌عنوان یک‌خانه خیلی کوچک طراحی شد ولی بعد از آن امکان ساخت اندازه‌های مختلفی از برت فراهم‌ شده و در حال حاضر می‌توان خانه‌هایی با اندازه بزرگ‌تر نیز به همین سبک طراحی و احداث کرد. حتی شاید بشود هتل‌هایی را با همین مفهوم طراحی کرد که احتمالاً خیلی خاص و جذاب خواهند بود.

 نکته دیگر انعطاف‌پذیر بودن برت است که بر روی همان سازه قبلی می‌توان افزایش ارتفاع و وسعت را پیاده کرد. همچنین این سازه ازلحاظ انرژی با استفاده از قرار دادن انرژی خورشیدی خودکفا شده است. سرویس بهداشتی آن به‌صورت سیستم کود ساز است و تصفیه آب نیز در طبقه اول قرار دارد.

منبع: لست سکند

2121

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1311283

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =