مردان اجازه‌ی سوار شدن و حتی حضور در تیم پشتیبانی این پرواز آمریکایی را ندارند! + تصاویر

هنگام پرواز ما معمولاً خلبان‌ها را نمی‌بینیم بنابراین درک صحیح این موضوع که حدوداً چند درصد خلبان‌ها زن هستند و چه درصدی از آن‌ها را مردها تشکیل می‌دهند کمی مشکل است. جالب است بدانید تنها ۷% از خلبان‌های ایالت متحده آمریکا را خانم‌ها تشکیل می‌دهند. یا شاید اصلاً تعجب کنید که هیچ کاپیتان کشتی خانمی وجود ندارد. حال یک ابتکار قصد تغییر این رویه را برای نسل آینده دارد. پس اگر علاقه دارید بدانید قضیه از چه قرار است با ما همراه باشید.

برای جشنی دخترانه در روز حمل‌ونقل هوایی، شرکت هواپیمایی دلتا پروازی را تدارک دید که تمام اعضای آن خانم‌ها بودند، این پرواز ۱۲۰ دختر جوان را به‌عنوان مسافر حمل می‌کرد. پرواز «وینگ»(WING) به‌عنوان حرکت الهام‌بخش زنان نسل بعد به‌ حساب می‌آید. این پرواز در یک روز آخر هفته ۱۲۰ دختران جوان را از شهر سالت‌لیک‌سیتی (City of Salt Lake City) به مقر ناسا در هیوستون (Houston) برده است تا خانم‌ها را با مشاغل مرتبط با صنعت حمل‌ونقل هوایی مانند (علوم، فنّاوری، آموزش و ریاضیات) آشنا کنند.

این مسافران را عمدتاً دختران بین ۱۲ تا ۱۸ ساله تشکیل می‌دادند. یکی از این دانش آموزان دوازده‌ ساله بعد از بازدید از این مشاغل گفت: «فکر نمی‌کنم در واقعیت علاقه‌ای برای رفتن به شغل‌های صنعت هوایی داشته باشم، ولی بازدید امروز باعث شد متوجه شوم، می‌توانم این کارها را انجام دهم و از عهده آن‌ها برمیایم.» همچنین آن‌ها بسیار از حضور در چنین فضایی شگفت‌زده شدند و متوجه این موضوع شدند که مسائل زیادی وجود دارد که می‌توانند به دنبالش بروند و کشف کنند.

مسافران جوان پایگاه فضایی ناسا به‌محض ورود، به مرکز کنترل مأموریت ناسا (NASA’s Mission Control Center)، مرکز فضایی جانسون (the Johnson Space Center) و مرکز فضایی هیوستون (Space Center Houston) رفتند و با مهندسین خانم و برجسته این مرکز فضایی حساس گفتگو کردند. در این پرواز ۹ خدمه زن به همراه اپراتورهای خانم مستقر در برج مراقبت پرواز دختران جوان را هدایت می‌کردند و به نوعی این اولین پرواز تماما زنانه‌ محسوب می‌شد که حتی تمام نیروهای برج مراقبتش را هم نیروهای زن تشکیل می‌دادند. امیدواریم که در تمامی کشورها، زنان سهم بیشتری در فعالیت‌های مختلف داشته باشند چراکه ثابت کرده‌اند توانایی‌اش را دارند!

منبع: لست سکند

۲۱۲۱

کد خبر 1313046

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =