میزان نوشت: بازار سهام در هفته ابتدایی آبان ماه دستخوش نوسانات بسیار شدید بود به همین دلیل بارها شاهد ایجاد صف خرید و فروش برای اکثر نمادها به خصوص گروه خودرویی در تالار شیشه‌ای بودیم.

سهام گروه خودرویی در هفته اول آبان ماه تحت تاثیر اتفاقات متعددی از جمله گزارشات ۶ ماهه نامطلوب، حاکی از مشکلات متعدد زیر مجموعه شرکت‌های خودرویی و زیاندهی آن‌ها بود و در این میان در این میان صحبت‌های اخیر رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر فشل بودن صنعت خودرو نیز بر روند اُفت ارزش سهام گروه خودرویی تاثیر داشت و فشاری را بر این شرکت‌ها وارد کرد.

بررسی دقیق‌تر ۵ نماد از گروه خودرویی به شرح زیر است:

*سایپا (خساپا)

سهام گروه سایپا در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۷ هزار و ۶۸۶ سهم در ابتدای هفته به ۵ هزار و ۸۸۰ سهم اُفت کرد و حجم از ۱۸۴ میلیون و ۹۸ سهم با کاهش به ۱۱۵ میلیون و ۱۰۸ سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با منفی ۴.۵۷ درصدی روبرو شد که این روند در پایان به رشد ۴.۳۶ درصدی رسید.
گروه خودرویی
*ایران خودرو (خودرو)

سهام گروه ایران خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۳ هزار و ۸۱۵ سهم در ابتدای هفته به ۲ هزار و ۹۷۹ سهم کاهش یافت و حجم از ۶۹ میلیون و ۶۶۴ سهم با ریزش به ۵۰ میلیون ۴۹۸ سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند نزولی ۴.۵۲ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته به رقم مثبت ۴.۸۲ درصدی رسید.
گروه خودرویی

*زامیاد (خزامیا)

سهام گروه زامیاد در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت ۲ هزار و ۶۹۲ سهم در ابتدای هفته به ۲ هزار و ۵۸۵ سهم اُفت کرد و حجم از ۶۶ میلیون و ۶۱۷ سهم با روند نزولی به ۴۹ میلیون و ۵۲۶ سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند منفی ۴.۶۱ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته به رشد ۴.۳۷ درصدی رسید.
گروه خودرویی
*پارس خودرو (خپارس)

سهام گروه پارس خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و تعداد آن از ۴ هزار و ۵۸۴ سهم در ابتدای هفته به ۳ هزار و ۹۰۴ سهم کاهش یافت و حجم آن نیز از ۹۹ میلیون و ۱۸ سهم با رشد به ۱۲۲ میلیون و ۹۶۷ سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند منفی ۳.۸۵ درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته به رقم صعودی ۴.۹۴ درصدی رسید.
گروه خودرویی
*گروه بهمن (خبهمن)

سهام گروه بهمن در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و تعداد آن در ابتدای هفته ۸۸۰ سهم در پایان هفته با کاهش به رقم ۶۸۳ سهم رسید، همچنین حجم از ۱۶ میلیون و ۹۴ با اُفت به ۷ میلیون و ۷۸۴ سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند منفی ۲.۵۶ درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته به رشد ۳.۹۴ درصدی رسید.

گروه خودرویی
برای دو گروه سهام گروه سایپا دیزل و سهام گروه ایران خودرو دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار نگرفت.
 
در همین رابطه، همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرگزاری میزان بیان کرد: سهام گروه خودرویی این هفته تحت تاثیر اتفاقات متعددی از جمله گزارشات ۶ ماهه نامطلوب و حاکی از مشکلات متعدد زیر مجموعه شرکت‌های خودرویی و زیاندهی آن‌ها بود.

وی در ادامه افزود: در این میان صحبت‌های اخیر رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر فشل بودن صنعت خودرو نیز بر روند اُفت ارزش سهام گروه خودرویی تاثیر داشت و فشاری را بر این شرکت‌ها وارد کرد.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد:بازار سهام این هفته در مجموع دستخوش نوسانات بسیار شدید بود به همین دلیل بارها شاهد ایجاد صف خرید و فروش برای اکثر نمادها به خصوص گروه خودرویی در تالار شیشه‌ای بودیم.

دارابی یادآور شد:با توجه به گزارشات نامطلوب شرکت‌های خودرویی، نوسانات قیمتی شدید در ارزش سهام پیش روی سهامداران است و تحولات بنیادی تاثیری بر ارزش سهام گروه خودرویی ندارد.
۲۲۶۲۳۱
کد خبر 1313799

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =