انتقاد تند یک نماینده مجلس از تولید خودروی بی‌کیفیت

میزان به نقل از عضو هیئت رئیسه کمیسیون «صنایع و معادن» مجلس نوشت: با دستور وزیر صمت مبنی بر توقف تولید پراید تا تیرماه سال آینده و پژو ۴۰۵ تا پایان امسال امیدوار هستیم که شرایط تولید بهبود یابد و این تصمیم و دستور نیز حتماً عملیاتی شود تا با جایگزینی خودروهای باکیفیت و ایمن، رضایت و امنیت مردم فراهم شود زیرا تولید خودروی بی‌کیفیت معنا ندارد.

رضا علیزاده با اشاره دستور وزیر «صمت» درباره توقف تولید چهار نوع خودرو در ماه‌های آینده، گفت: تعدادی از خودروها از جمله پراید و پژو ۴۰۵ نتوانستند استانداردهای لازم را دریافت کنند و چند سالی است که تصمیماتی در خصوص عدم تولید و جایگزین کردن خودروهای باکیفیت که از ایمنی لازم برخوردارند گرفته شد اما متاسفانه عملی نمی‌شد.

وی ادامه داد: با دستور وزیر صمت مبنی بر توقف تولید پراید تا تیرماه سال آینده و پژو ۴۰۵ تا پایان امسال امیدوار هستیم که شرایط تولید بهبود یابد و این تصمیم و دستور نیز حتماً عملیاتی شود تا با جایگزینی خودروهای باکیفیت و ایمن، رضایت و امنیت مردم فراهم شود، زیرا تولید خودروی بی‌کیفیت معنا ندارد.

تولید خودروی بی‌کیفیت معنا ندارد

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه تصمیم وزیر صمت بسیار منطقی و در راستای بهبود کیفیت خودروسازی است، عنوان کرد: قطعاً خودرویی که جایگزین این خودروها خواهد شد استانداردهای ضروری را هم از لحاظ کیفیت و هم جلب رضایت مشتری و بالا بودن سطح ایمنی پاس خواهند کرد.

علیزاده با تاکید براینکه ارتقا سطح استانداردها در خودروسازی از این لحاظ که امنیت جانی سرنشینان را در نظر بگیرد اولویت ما است، افزود: تصمیماتی که در گذشته گرفته شده بود باعث شد نتوانیم آنگونه که باید استانداردها را درنظر بگیریم.

وی اظهارداشت: تصمیمات صحیح و بجا وزیر صمت در زمینه توقف تولید چهار نوع خودرو علیرغم اینکه در محدودیت‌های تحریمی قرار داریم بسیار امیدوارکننده بود و نشان از توجه و حساسیت وی به حوزه خودروسازی دارد. امیدواریم وزرات صمت این موضوع را نیز پیگیری کرده تا نابسامانی‌های حوزه خودرو کمتر شود.

۲۲۶۲۲۶
کد خبر 1314041

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =