گوگل فیت بیت را به قیمت ۲.۱ میلیارد دلار برای حضور در بازار پوشیدنی‌ها خرید

زومیت نوشت: چند روز پیش شایعات از تمایل گوگل برای خریدن فیت بیت خبر داده بودند که با توجه به اخبار منتشر شده امروز، این شایعات رنگ واقعیت به خود گرفته است. کمپانی گوگل طی یک اقدامی فوری، شرکت سلامتی محور فیت بیت را به ارزش ۲.۱ میلیارد دلار خریداری کرده است تا به وضعیت گجت‌های پوشیدنی خود، سر و سامانی ببخشد.

اهداف گوگل از این کار کاملا مشخص بوده و قرار است تجربه کمپانی فیت بیت (FitBit) در امور سلامتی و ساعت‌های هوشمند، به کمک این کمپانی بیاید تا ساعت‌های هوشمند مبتنی بر پلتفرم ویر او اس (Wear OS) جانی دوباره بگیرند. همچنین با توجه به دانش فعلی گوگل در این زمینه و توانایی‌های قدرتمند هوش مصنوعی این کمپانی، باید شاهد نتایج بسیار خوب و دقیقی در گزارش سلامتی کاربران ساعت‌های هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل Wear OS باشیم.

با این حال گوگل می‌داند که این روزها اطلاعات شخصی بازار بسیار داغی دارد و به همین دلیل در زمان اعلام این خبر، سخنی از داده‌های کاربران فعلی کمپانی فیت بیت به میان نیاورد. به خصوص این که ساعت‌های هوشمند فیت بیت به صورت شبانه‌روزی اطلاعات کاربران، از جمله ضربان قلب، کیفیت خواب و شمارش قدم‌هایشان را پایش می‌کنند. در نتیجه کمپانی گوگل که همواره زیر تیغ انتقادات بوده است، به خوبی توانسته این موضوع را مدیریت کند.

FitBit

یکی از اقدامات گوگل در همین رابطه، استفاده نکردن از فیت بیت برای تبلیغات هدف دار است و همچنین این کمپانی خاطر نشان کرده است که نسبت به داده‌های کاربران به صورت شفاف عمل خواهد کرد. با این حال کاربران فعلی فیت بیت، می‌توانند به صورت داوطلبانه داده‌های خود را به سرورهای گوگل منتقل کنند.

گوگل امیدوار است به کمک تجربیات فیت بیت که طی سال‌ها رقابت در بازار گجت‌های پوشیدنی به دست آمده است، بتواند کل اکوسیستم Wear OS را متحول کند و کیفیت آن را بهبود ببخشد.

2121

کد خبر 1316987

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =