بخشیده شدن ۳۸۸۰ میلیارد ریال از جرائم مالیاتی مودیان آذربایجان‌غربی

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌غربی از بخشیده شدن بالغ بر ۳۸۸۰ میلیارد ریال از جرائم مالیاتی قابل بخشش مؤدیان مالیاتی استان طی ۳ ماه گذشته خبرداد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، حسن کوماسی با  بیان اینکه تا پایان مهر ماه سال جاری، ۲۰۴۲۱ نفر در استان آذربایجان‌غربی از بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرائم مالیاتی بهره مند شدند افزود: از ۹۸.۰۵.۱۰ تا ۹۸.۰۷.۳۰ بالغ بر ۳۸۸۰ میلیارد ریال از جرائم مالیاتی قابل بخشش مؤدیان مالیاتی در استان آذربایجان‌غربی بخشوده شد.

وی افزود: به ازای اعطای بخشودگی فوق الذکر ۱۲۱۷ میلیارد ریال از بدهی های مالیاتی مؤدیان مالیاتی استان نیز وصول شد.

مدیرکل دستگاه مالیاتی استان در ادامه با اشاره به اینکه بخشودگی جرائم قابل بخشش مالیاتی تا پایان سال ادامه دارد افزود: این درصد بخشودگی برای واحد های تولیدی دارای پروانه بهره برداری و پروانه کسب از مراجع ذی ربط که تا پایان آبان ماه بدهی خود را تسویه کنند ۹۸ درصد  و برای سایر مؤدیان ۹۶ درصد است.

 کوماسی در خصوص نحوه اعطای بخشودگی جرائم مالیاتی برای بقیه سال نیز افزود: درصد بخشودگی جرائم مالیاتی قابل بخشش برای مؤدیانی که از تاریخ ۹۸/۰۹/۰۱ اقدام به پرداخت مانده بدهی مالیاتی خود می کنند روند کاهشی دارد به این نحو که برای مؤدیان واحدهای تولیدی به ازای هر ماه معادل ۲ درصد و برای سایر مؤدیان معادل ۴ درصد از میزان درصد بخشودگی کاسته می شود.

وی با بیان اینکه مؤدیان مالیاتی می توانند با پرداخت بدهی مالیاتی مربوط به هر سال، به صورت مجزا از بخشودگی همان سال استفاده کنند افزود: مؤدیان مالیاتی هم که قبل از ابلاغ بخشنامه بخشودگی، بدهی مالیاتی قطعی خود را پرداخت کرده باشند، می توانند درخواست بخشودگی جرائم خود را حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ به ادارات امور مالیاتی تسلیم کرده تا از مزایای بخشودگی بهره مند شوند.

46

کد خبر 1320224

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =