کتاب‌های «کافه خنده، سلامتی زنان و مثل‌ها و قصه‌هایشان» در صدر جدول پرفروش‌های سامانه اشتراک محصولات فرهنگی در هفته نخست اسفندماه قرار گرفتند.

به گزارش خبرآنلاین، مجموعه طنز «کافه خنده» نوشته علیرضا لبش درباره نقد خُلق و خو و اخلاقیات شهری که از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شده در هفته نخست اسفندماه در صدر لیست پرفروش‌های سامانه اشتراک محصولات فرهنگی(‌سام) قرار گرفت.

«کافه خنده» مجموعه‌ طنزی در دو بخش است؛ بخش اول طنزهایی است که در سالهای گذشته برای روزنامه‌ها، مجلات و جشنواره طنز نوشته‌ شده و قسمت دوم شامل داستانک و مینی‌مالهایی است که در وبلاگ نویسنده منتشر شده است. نویسنده خود درباره درون مایه طنزها و داستانک‌ها می‌گوید: بیشتر سعی کردم تا اخلاقیات و خلق و خوی زشت مردم شهرنشین را در قالب طنز به نقد بکشم. همان طور که در یک کافه مردم مختلف وارد می شوند و ضمن صحبت کردن به چای و نسکافه خوردن می‌پردازند، من هم در این کتاب ترجیح دادم از سوی افراد مختلف سفارش یک کار طنز آمیز بدهم و به عبارتی دیگر در "کافه خنده" خنده سرو می شود.

بنا بر این گزارش، کتاب «سلامتی زنان» نوشته کارول ترکینگتون و سوزان پرابست با ترجمه گلی نژادی و مهسا سیداحدی منتشر شده از سوی نشر ثالث در رتبه دوم لیست پرفروش‌های این هفته قرار گرفته است، کتابی که به مساله سلامتی و تندرستی زنان به شکلی ویژه پرداخته است. در شرحی از این کتاب اینگونه نوشته شده که «شاید مادربزرگ شما مبتلا به پوکی استخوان شده است و شما بخواهید بدانید که آیا راهی برای جلوگیری از ابتلا به آن برای شما وجود دارد یا خیر؟ و یا اینکه شما به سنین 40 سالگی نزدیکی می شوید و می خواهید بدانید که آیا حاملگی برایتان خطرناک است یا خیر؟ اگر علاقمند به حفظ سلامتی خودتان هستید نگاهی به مطالب درون این کتاب بیاندازید. «سلامتی و طول عمر، انتخاب صحیح خدمات بهداشتی، برخورد صحیح با پزشک معالج، استفاده صحیح دارو، نیاز به جراحی، رژیم های جنجال برانگیز و...» از جمله فصل‌های این کتاب است.

4جلدی «مثل‌ها و قصه‌هایشان» نوشته مصطفی رحماندوست همانطور که از عنوانش پیداست یک رمزگشایی جذاب از ضرب‌المثل‌های فارسی برای کودکان و نوجوانان است که انتشارات «کتاب‌های مهتاب» آن را منتشر کرده و در این هفته مورد اقبال عمومی هم قرار گرفته و رتبه سوم جدول را از آن خود کرده است.

همچنین بنابر این گزارش،«سقای آب و ادب» آخرین اثر داستانی سیدمهدی شجاعی رتبه چهارم پرفروش‌های هفته گذشته در تهران را به خود اختصاص داد. کتابی که زندگی حضرت عباس(ع) است و در آن، زوایای جدیدی از دقایق زندگی و ظرائف شخصیتی ایشان مطرح شده است. این کتاب 264 صفحه‌ای 10 فصل دارد. در بخشی از مقدمه کتاب «سقای آب و ادب» می‌خوانیم: «چه والا مقام و بلندمرتبه است حسین، که عباسش در آستانه عروج عاشورا، ‌از مسجدالحرام سیر داد به مسجدالاقصای کربلا که «بارکنا حوله لنریه من آیاتنا.. و چه هماهمت و بلندآشیان است عباس، که با دو بال عشق و ادب به سوی آسمان هفتم «دنی فتدلی» پر کشید و در مقام قرب حسین، به منزلتی بی‌بدیل رسید و در قابی از قوس بازوان حسین، ماوا گرفت...»

گفت‌وگوی سیدمهدی شجاعی درباره این کتاب را اینجـــــــا مطالعه بفرمایید.

درباره کتاب نیز اینجـــــا را مطالعه بفرمایید.

پرفروش‌‌های سامانه اشتراک محصولات فرهنگی (سام) در هفته نخست اسفند1389

نام کتاب

مولف/ مترجم

ناشر

قیمت

کافه خنده

علیرضا لبش

سوره مهر

2900 تومان

سلامتی زنان

ترجمه گلی نژادی

ثالث

12000 تومان

4جلدی «مثل‌ها و قصه‌هایشان»

مصطفی رحماندوست

کتاب‌های مهتاب

28000 تومان

سقای آب و ادب

سیدمهدی شجاعی

نیستان

6600 تومان

برای تهیه این کتاب‌ها و هر کتاب دیگری که می‌خواهید می‌توانید با شماره تلفن 88453188 سامانه اشتراک محصولات فرهنگی(‌سام) تماس بگیرید و آن را در منزل یا محل کار خود تحویل بگیرید.

ناشران و نویسندگان کشور می‌توانند برای معرفی آثار و تازه‌های خود با نشانی Ketab@khabaronline.ir مکاتبه کنند.

60 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کد خبر 132663

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =