نمی‌توان از نقش زنان در جامعه چشم‌پوشی کرد

ایسنانوشت:معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری نظرآباد گفت: زنان ۴۹ درصد از جمعیت این شهرستان را تشکیل داده‌اند که ۷۳ هزار نفر را شامل می شود.

راضیه نظری خصوص وضعیت بانوان در شهرستان نظرآباد اظهار کرد: در مجموع ۴۹ درصد از جمعیت شهرستان نظرآباد که شامل حدودا ۷۳هزار نفر می شود را زنان به خود اختصاص داده‌اند.

وی افزود: از این تعداد ۷۹ بانوی ملی پوش، ۲ قهرمان جهان، ۱۳۵ مادر شهید، ۵۵ همسر شهید، ۱۵۵هنرمند، ۱۰۱۴زن ناتوان جسمی و حرکتی و۲۷۰۰ بانوی تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان نظرآباد یادآور شد: باتوجه به اینکه نظرآباد دارای ظرفیت‌های غنی تولیدی در حوزه‌های مختلف کشاورزی، صنعتی، صنایع دستی و... بوده و از نام آوران سطح استان و کشور است، نمی‌توان از نقش حائز اهمیت بانوان و افتخارآفرینی های آنان در این عرصه چشم پوشی کرد.

این مسئول تاکید کرد: زنان و دختران نیمی از جمعیت جامعه و پرورش دهندگان آینده سازان این مرز و بوم هستند که همواره تلاش شده بیش از پیش به امورات مرتبط با آنان و تقویت توانمندی‌هایشان اقدام شود که از جمله آنها می‌توان به برگزاری همایش بزرگ قدردانی از دختران افتخارآفرین در بخش‌های مختلف علمی، هنری، ورزشی و...، تجلیل از قهرمانان ورزشی خانم و ایجاد رغبت و اشتیاق بیشتر در آنها، اجرای طرح یکشنبه‌های سلامت زنان برای اولین بار در سطح استان در راستای توجه ویژه به سلامت زنان و... اشاره نمود.

نظری در خصوص برپایی بازارچه صنایع دستی بانوان بیان کرد: حسب دستور فرماندار محترم شهرستان نظرآباد در جهت حمایت از بانوان کارآفرین و تولیدکننده در سالی که مزین به نام رونق تولید است و ضرورت حمایت از تولید ایرانی که خودکفایی ملی را در پی خواهد داشت در حال برنامه ریزی برای برپایی نمایشگاه عرضه مستقیم هنردست زنان کارآفرین در نظرآباد هستیم.

وی ادامه داد: قطعا اجرای طرح نامبرده افزون بر حمایت از کارآفرینی و اشتغال زنان، در عرضه بی واسطه محصولات با قیمتی مناسب تر به شهروندان نیز اثرگذار خواهد بود.

46

کد خبر 1329651

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =