تنگ بنیون، جاذبه بی‌نظیر استان بوشهر

​​​​​​​در جنوب روستای بنیون و درست چند صد متر پایین تر از روستا، تنگه بسیار سرسبز و پوشیده از درختان پده، انار، شیر بادام و... قرار گرفته است. هرچه بیشتر قدم پیش گذارید و به انتهای تنگه نزدیک شوید، بر تراکم درختان افزوده می‌شود، تا جایی که در برخی از مناطق برای عبور از میان درختان باید نشست.

این جاذبه دیدنی به اسم تنگ بنیون مشهور است که در اهرم، مرکز شهرستان تنگستان استان بوشهر واقع شده است. این منطقه از نظر اقلیمی بسیار اهمیت دارد و دارای جاذبه‌های طبیعی بسیار دیدنی است. در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم تا شما را این جاذبه طبیعی بی نظیر آشنا کنیم، پس همراهمان باشید.

در تنگ بنیون رودی جاری است که آب چشمه‌های واقع در انتهای تنگه را تامین می کنند. در اطراف رود نیزارهای بسیار زیبایی وجود دارد. بد نیست بدانید عمق چشمه‌هایی که در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند، حدوداً یک متر تخمین زده شده‌اند.

منطقه خاییز در جنوب شرقی شهرستان تنگستان به وسعت تقریبی حدود ۳۵۰۰۰ هکتار قرار دارد. کوه‌های خاییز از مجموعه رشته کوه‌های زاگرس است و بلندترین کوه منطقه بیرمی نام دارد. خاییز مجموعا شامل ده روستا و آبادی را می‌شود که مهمترین آنها عبارتند از: بنیون، گشی،مخدان، یخ و آشی. امیدواریم اگر عازم این منطقه هستید، بازدید از این جاذبه بی‌نظیر را از دست ندهید.

منبع : لست سکند

2121

کد خبر 1329698

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =