پیش‌بینی کاربران خبرآنلاین از نتایج انتخابات بریتانیا

کاربران خبرآنلاین طی یک نظرسنجی نظراتشان را درباره پیروزی حزب محافظه کار در بریتانیا اعلام کردند.

به گزارش خبرآنلاین، حزب محافظه کار به رهبری بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا در روز پنجشنبه به یک پیروزی تاریخی دست یافت و در این راستا موفق شد از میان ۶۵۰ کرسی، ۳۶۵ کرسی را تصاحب کند. این رقم که بهترین نتیجه برای حزب محافظه‌کار از زمان پیروزی «مارگارت تاچر» در سال ۱۹۸۷ است، در حالی رقم خواهد خورد که این حزب در انتخابات سال ۲۰۱۷، توانسته بود ۳۱۷ کرسی به دست آورد.

حزب کارگر با رهبری جرمی کوربین چپ‌گرا، ۴۲ کرسی از دست داد و اکنون می‌تواند ۲۰۳ نماینده در پارلمان بریتانیا داشته باشد.

حزب سوم پارلمان با ۴۸ نماینده حزب ملی اسکاتلند است. آنها ۱۳ کرسی بیش از انتخابات گذشته به دست آوردند.

حزب لیبرال‌دموکرات با از دست دادن نصف کرسی‌های خود شکست سختی خورد. این حزب ۱۰ کرسی خود را از دست داد و ۱۱ نماینده در پارلمان بعدی خواهد داشت.

حزب سبزها نیز تنها یک نماینده در پارلمان دارند.

پیش‌بینی می‌شود که خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا سرعت بگیرد. بوریس جانسون پس از این پیروزی گفت "شب و روز" کار خواهد کرد تا انتظارات رای‌دهندگان را برآورده کند.

در همین راستا کاربران خبرآنلاین نیز طی یک نظر سنجی نظراتشان را درباره پیروز این انتخابات و اینکه چه تاثیری می تواند بر سرنوشت برگزیت و سیاست خارجی بریتانیا بگذارد بیان کردند که در ادامه برخی از آنها را می خوانید:

کاربری به نام حسنعلی نوشت: به نظرم با توجه با تمامی مشکلات داخلی انگلیس هنوز محافظه کاران شانس پبروزی دارند چون جریان چپ در تبلیغات خود خیلی واپسگرا نشان داد بعد هم جانسون مورد تایید ملکه و نخبگان بریتانیاست و ثروتمندان و لابی های ثروت هم از این نامزد حمایت می کنند.

کاربر دیگری نیز نوشت: اگر جرمی کوربین پیروز بشه شرایط برای ایران هم بهتر میشه.

کاربر دیگر گفت: نظرسنجی ها تا الان نشون داده شانس با جانسون هست ، کارگرها هیچوقت بالا نمیان چون لابی های یهود و امریکا نمیزارن این اتفاق بیفته.

شمس تبریزی نیز نوشت: حزب کار نمیتونه اکثریت کرسی های مجلس را بگیره. روی جرمی کوربین حساب نکنید. در نظر سنجی ها خیلی عقب تر از بوریس جانسونه . مگر اینکه امروز اتفاقهای عجیب و غریبی بیفته. اینها حوزه های انتخابیه شناور دارن که رقابت تنگاتنگی بین محافظه کار و حزب کار در آنجاست و بعضا شده با اختلاف فقط 2 رای، یک حزب برده. این حوزه های انتخابیه شناور ممکنه وضعیت را امروز به شکل غیر منتظره عوض کنن. اما به شکل کلاسیک اگه به داستان نگاه کنید، کوربین شانسی نداره مگر اینکه دست غیبی از اون حوزه های شناور بیاد بیرون. حزب محافظ کار ممکنه بتونه اکثریت را به دست بیاره. اگر هم نتونه، شانس اش برای تشکیل دولت ائتلافی بیشتره. به نظر من محافظ کاران برنده میشن و برگزیت هم تا پایان سال دیگه اجرایی میشه. سوسیال دموکراسی و لیبرال دموکراسی هر دو دارن از دنیا میرن. خدا رحمت کنه همه رفته گان را در این شب جمعه. الان دموکراتهای آمریکا هم به خاطر نظر سنجی اخیر لرزه بر تنشان افتاده. عمو دونالد داره خوب پیش میره.

کاربر دیگری نوشت: انقدر جامعه انگلیس مسایل و پیجیدگی داره که نشه پیش بینی کرد که چه کسی پیروز انتخابات میشه ولی چون احزاب بزرگ و سابقه دار دارن در هر صورت مسیر حرکت کشور معلومه و مردم نگران هیجانات و تصمیمات ناگهانی نیستند.

یک کاربر دیگر نیز نوشت: بزرگترین نقطه قوت محافظه کارها شخصیت ضعیف و دمدمی مزاج جرمی کوربینه، تا موقعی که کوربین هست جای هیچ نگرانی برای محافظه کارها نیست، چون هیچ جامعه ای رو شخصیتی که یکی به نعل میزنه یکی به میخ اتفاق نظر پیدا نمیکنه.

کاربری به نام مقیمی نیز نوشت: نتیجه نشان میده مردم و دولت انگلیس رابطه همه جانبه با آمریکا را به رابطه با اروپا ترجیح میدن .

مشروح نظرات را اینجا بخوانید.

 310311

کد خبر 1331513

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =