بیش از ۶۹ میلیارد تومان به طرح های اشتغال زایی بخش کشاورزی تخصیص داده شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: از تسهیلات تبصره ۱۸ ملی برای اجرای طرح های اشتغالزایی بخش کشاورزی ۱۱۱ مورد به مبلغ ۶۹ میلیارد و ۵۸۶ میلیون تومان از سوی سه بانک عامل پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، خالد جعفری در جلسه بررسی مشکلات تسهیلات بانکی تبصره ۱۸ ملی که با حضور مدیران امور شعب بانک های کشاورزی، پست بانک و بانک توسعه تعاون در سازمان جهادکشاورزی استان کردستان برگزارشد اظهار داشت: باید در راستای پرداخت تسهیلات از محل تبصره ۱۸ زمینه آسانکاری فراهم و نسبت به جذب اعتبار موجود و تلاش برای افزایش جذب اعتبار اقدام کرد.

وی تصریح کرد: بانک کشاورزی استان کردستان از محل اعتبارات تبصره ۱۸  برای اجرای پروژه های گلخانه، گیاهان دارویی، آبزی پروری و صنایع تبدیلی و تکمیلی مبلغ ۷۹ میلیارد و ۷۸۷ میلیون تومان تسهیلات ابلاغی داشته که از این میزان مبلغ ۴۸ میلیارد و ۵۰۴ ملیون تومان تسهیلات سرمایه ثابت و ۳۱ میلیارد و ۲۸۳ میلیون تومان سرمایه در گردش بوده است.

جعفری اذعان کرد: برای این دو نوع تسهیلات تا اکنون ۳۳۴ نفر به مبلغ ۳۳۹ میلیارد و ۱۵۱ میلیون تومان از طرف سازمان جهاد کشاورزی کردستان به بانک کشاورزی معرفی شده اند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان ادامه داد: بانک کشاورزی استان  تا اکنون ۵۶ میلیارد و ۱۶۲ میلیون تومان به ۶۷ متقاضی پرداخت و برای تعداد ۴۱ متقاضی مبلغ ۱۳ میلیارد و ۲۳ میلیون تومان تخصیص وجه داده است.

وی در خصوص میزان تسهیلات ابلاغی بانک توسعه تعاون استان هم گفت: ۱۹ میلیارد و ۶۶۴ میلیون تومان تسهیلات ابلاغی داشته که ۱۴ میلیارد و ۹۰۸ میلیون تومان سرمایه ثابت و ۴ میلیارد و ۷۵۶ میلیون تومان هم سرمایه در گردش بوده  است.

جعفری با بیان اینکه سازمان جهاد کشاورزی تعداد ۶۱ متقاضی به مبلغ ۱۹ میلیارد و ۸۷۰ میلیون تومان به این بانک معرفی کرده خاطرنشان کرد: تا اکنون مبلغ ۲۵۵ میلیون تومان برای اجرای یک پروژه از طرف بانک توسعه تعاون در استان پرداخت شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با اشاره به مبلغ ۱۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات ابلاغی پست بانک استان هم تاکید کرد: سازمان جهاد کشاورزی تا اکنون تعداد ۱۰۲ نفر متقاضی دریافت تسهیلات به مبلغ ۱۴ میلیارد و ۵۳۲ میلیون تومان را به این بانک معرفی کرده است.

وی بیان کرد: پست بانک استان کردستان هم در این مدت توانسته از پرونده های ارسالی به این بانک، تعداد ۲ مورد را به مبلغ ۱۲۵ میلیون تومان پرداخت کند.

جعفری در جمع بندی موضوعات مربوط به این پرداختی ها تاکید کرد: تا اکنون از تسهیلات تبصره ۱۸ ملی  برای اجرای طرح های اشتغالزایی بخش کشاورزی ۱۱۱ مورد به مبلغ ۶۹ میلیارد و ۵۸۶ میلیون تومان از سوی سه بانک عامل پرداخت شده است.

46

کد خبر 1332087

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =