سنندج میزبان رقابت های "گردان گود" قهرمانی منطقه چهار کشور

مسابقات قویترین مردان زورخانه تحت عنوان "گردان گود" قهرمانی منطقه چهار کشور با حضور پنج استان در سنندج برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، دومین دوره رقابت های قویترین مردان زورخانه با عنوان "گردان گود" قهرمانی منطقه چهار کشور 28 آذرماه جاری در سنندج برگزار خواهد شد.

طبق این گزارش و با اعلام فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی کشور دومین دوره رقابت های قویترین مردان زورخانه ای تحت عنوان "گردان گود" با هدف رشد و توسعه این رشته ورزشی در میان افراد جامعه، جذاب سازی، ایجاد رقابت سالم در میان جوانان، الگو سازی رقابت های ملی با اولویت قراردادن جنبه های پهلوانی و اخلاقی در سه مرحله منطقه ای، مقدماتی کشوری و مرحله نهایی کشوری برگزار می شود و مراحل مختلف این مسابقات ضمن تهیه و تولید توسط فدراسیون در ایام تعطیلات نوروز برای مخاطبان و علاقمندان به این ورزش اصیل و ایرانی از طریق سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش خواهد شد.

مرحله منطقه ای این رقابت ها با حضور هفت منطقه مختلف برگزار می شود و طی آن از هر منطقه ده نفر و در مجموع 70 ورزشکار برتر به مرحله مقدماتی صعود خواهند کرد و از میان نفرات برتر منطقه ای جمعا 32 نفر به رقابت های نهایی در سطح کشوری راه پیدا می کنند تا با رقابت در مرحله نهایی قویترین مرد زورخانه کشور مشخص شود.

کردستان که میزبانی مسابقات منطقه چهار این رقابت ها را برعهده دارد با استان های کرمانشاه، لرستان، ایلام و همدان هم گروه است و مسابقات این منطقه روز پنجشنبه در دو نوبت صبح و عصر در سالن آزادی شهر سنندج برگزار می شود.

گفتنی است، دومین دوره رقابت های قویترین مردان زورخانه با عنوان "گردان گود" در مرحله منطقه ای در آیتم های میل گیری، کباده، سنگ، حمل سنگ، پرس سنگ، زورآزمایی (کشتی پهلوانی) و شنا زورخانه ای برگزار خواهد شد.

تیم استان کردستان با 12 ورزشکار در قالب دو تیم کردستان (الف) و کردستان (ب) با سرپرستی بهنام بهاری و مربیگری سالار رنگ آمیز در این دوره از رقابت ها حضور پیدا کرده است.

شایان ذکر است، با اعلام آمادگی از سوی استان کردستان مسابقات مرحله مقدماتی دومین دوره رقابت های "گردان گود" کشور نیز اواخر دی ماه به میزبانی سنندج برگزار می شود.

مرحله نهایی این رقابت ها بهمن ماه سال جاری در شهر شیراز برگزار و پس از تهیه و تدوین از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در ایام تعطیلات نوروز برای علاقمندان به این رشته پخش خواهد شد.

46

کد خبر 1332449

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =