میز پیک نیک مثلثی شکل که در ۳ کشور مختلف قرار دارد!

احتمالاً شما هم در مورد مکان هایی که میتوانید همزمان در دو کشور حضور داشته باشید و یا میزهایی که در مرز بین دو کشور قرار دارند و می توان در هر دو کشور غذا خورد، شنیده‌اید! اما شاید به نظرتان این موضوع که هم‌زمان در سه کشور حضور داشته باشید و بر روی یک میز مثلثی شکل که هر سمت آن در یک کشور قرار دارد غذا بخورید، غیر قابل‌ دسترس به نظر برسد. در اینجا قصد داریم مکانی را به شما معرفی کنیم که هم‌زمان در سه کشور اتریش، مجارستان و اسلواکی قرار گرفته است، پس با ما همراه باشید.

همواره حضور در نقاط مرزی و حس و حال حضور در چند جای مختلف جذابیت خاصی برای گردشگرها داشته است، حال این حضور می‌تواند محلی چهار طرفه در ایالت متحده آمریکا باشد که می‌توانید هم‌زمان در چهار ایالت مختلف شامل آریزونا، کلرادو، نیومکزیکو و یوتا حضور داشته باشید، یا جذاب‌تر از آن حضور در مرزهای بین کشورهای مختلف باشد که مورد دوم اغلب در کشورهای اروپایی اتفاق می‌افتاد. میز مثلثی یا سه‌گانه مرزی در مرز اتریش، مجارستان و اسلواکی یکی از این نقاط جذاب بین کشوری است.

سوبور پارک (Szoborpark، در زبان مجارستانی به معنی پارک مجسمه است) که محل قرارگیری میز مثلثی است که بعد از فروپاشی پرده آهنین (بخش‌بندی مرزی اروپا پس از جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۵ را پرده آهنین میگویند) در سال ۱۹۹۱ ساخته‌ شده است تا نماد وحدت بین سه کشور باشد. تمام مجسمه‌های این پارک توسط هنرمندان بین‌المللی ساخته‌ شده است و با شکل مثلثی خود به سه کشور مختلف اشاره می‌کنند.

درواقع دیوارهای مرزی و پاسگاه‌ها معمولاً ما را به یاد تقسیم ملت‌ها می‌اندازند ولی از طریق فرهنگ، ملت‌ها می‌توانند بسیار به یکدیگر نزدیک شوند. بهترین نمونه آن‌هم میز پیک‌نیک مثلثی است که در پارک مجسمه قرار گرفته است و از طریق این کار مردم اتریش، مجارستان و اسلواکی تشویق می‌شوند باهم روی یک میز ناهار بخورند و مرزهایی که ممکن است آن‌ها را از هم جدا کند فراموش کنند.

نظر شما درباره حضور در این مکان‌های جذاب و دوست‌داشتنی چیست؟ آیا علاقه دارید روزی به یکی از این نقاط سفر کنید و حس حضور در چند کشور مختلف را تجربه کنید؟

منبع: لست سکند

۲۱۲۱

کد خبر 1332923

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =