تولید بیش از۳ میلیون اصله نهال جنگلی در سطح نهالستان های لرستان

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان گفت: بیش از ۳ میلیون اصله نهال جنگلی در سطح ۵ نهالستان استان تولید شده است.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، شیرزاد نجفی با اشاره به اینکه این نهال ها در نهالستان های بام خرم آباد، پارک جنگلی شوراب چگنی، پلدختر، زاغه و بروجرد در طی سالهای ۹۷ و ۹۸ تولید شده اند خاطرنشان کرد: این نهال ها شامل گونه های جنگلی از قبیل بلوط، بنه، گلابی وحشی، بادام، ارغوان، داغداغان و گونه هایی برای توسعه فضای سبز شامل کاج، سرو، زبان گنجشک، افرا و...می باشند که در زمان مناسب به عرصه های مورد نظر برای کاشت انتقال خواهند یافت.

۱ میلیون و هشتصد هزار اصله نهال در بام

وی افزود: در نهالستان بام خرم آباد با وسعت ۲۰ هکتار، ۱ میلیون و هشتصد هزار اصله نهال، در پارک‌جنگلی شوراب چگنی در وسعت ۳ هکتار، ۶۳۰ هزار اصله نهال، پلدختر با وسعت ۱ هکتار، ۳۲۰ هزار اصله نهال، زاغه با وسعت ۶ هکتار، ۳۵۰ هزار اصله نهال و در #بروجرد با وسعت ۶ هکتار ۲۲۰ هزار اصله نهال تولید شده است.

نجفی در پایان هدف از انجام این کار را، تولید نهال، غنی سازی و توسعه جنگل و توسعه فضای سبز شهری دانست و تصریح نمود: این کار با هزینه ایی بالغ بر ۳ میلیارد تومان به انجام رسیده که محل  تامین اعتبار آن، صندوق توسعه ملی بوده است.

46

کد خبر 1337065

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =