«شاخه‌های بی‌قرارِ» رضا بیگناه روی دیوار

رضا بیگناه، مجموعه «شاخه‌های بی‌قرار» را که شامل ۲۱ کار آکرلیک روی بوم است، روی دیوار گالری مژده به نمایش گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، گالری مژده، تازه‌ترین مجموعه نقاشی‌های رضا بیگناه، هنرمند ایرانی مقیم کانادا را به نمایش گذاشته است.

«شاخه‌های بی‌قرار»، عنوان این مجموعه است که در آن نگاه دقیق یک نقاش به دنیای پیرامون، محیط زیست و حیات روایت می‌شود. رضا بیگناه، هنرمندی است که در کارنامه کاری خود کارگردانی نمایش، تصویرسازی کتاب کودک و نقاشی را هم دارد.

بیگناه، درخت را مرکز ثقل محتوایی این دوره خوانده و گفت تلاش کرده است از زاویه دیگری به درختان، جنگل و نقش آن‌ها در زندگی انسان بپردازد.

او می‌گوید: «در مسیر درک فضای درختان دریافتم نخستین چیزی که در حیات به مفهوم سبزینگی و رویش اضافه می‌شود، پرنده‌ها هستند که رابطه مستقیمی با درختان دارند بنابراین من ساعت‌های بسیاری را صرف نگاه کردن به نوع نشستن پرندها و سنجاب‌ها روی شاخه‌های درختان کردم. در واقع تلاش من این بود که بفهمم چگونه یک درخت تعادل خود را حفظ می‌کند؛ البته این دیدگاه بر مبنای روشی علمی نبود بلکه من کاملا از نگاه یک نقاش به مسئله نگاه کردم و سعی کردم کمپوزیسیون را درک کنم و تفاوت‌ها را ببینم.»

مجموعه «شاخه‌های بی‌قرار»، ۲۱ کار است که به صورت آکرلیک بر روی بوم اجرا شده و اندازه آثار از یک متر تا یک و نیم متر را شامل می‌شود. به گفته هنرمند، کارهای این مجموعه، آثاری انتزاعی محسوب می‌شوند زیرا صرفا فضای رئالیستی و منظره به مفهوم واقعی، در آن ارائه نشده و ترکیب بندی و شکل درختان تغییر کرده است. از سوی دیگر می‌توان گفت که کارها کاملا آبستره نیستند زیرا با یک سوژه‌ای که ما به ازای خارجی دارد، رو به‌رو هستیم.

بیگناه، متولد ۱۳۴۹، کارشناسی ارشد کارگردانی نمایش را سال ۱۳۷۹ از دانشگاه تربیت مدرس و کارشناسی طراحی داخلی را سال ۱۳۹۲ از کالج کانستوگا کانادا گرفته است. او پانزده تجربه در زمینه کارگردانی تئاتر و چهار تصویرسازی کتاب کودک را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

علاقه‌مندان به بازدید از نمایشگاه «شاخه‌های بی‌قرار» تا ۲۰ دی، همه روزه به جز شنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰، می‌توانند به گالری مژده مراجعه کنند.

۵۷۵۷

کد خبر 1339156

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =