۰ نفر
۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
قیام «حاج قاسم» در قامت قیامت ملت‌ها!

«حاج قاسم سلیمانی» که در «حیات» خویش جان بر کف نهاد و بی‌پروا به خدمت ملت‌ها قامت بست، با« شهادت» خود در قامت «قیامت ملتها»قیام کرد.

ازبغداد و کاظمین تا نجف و کربلا، از اهواز و مشهد تا تهران و قم با بدرقه پیکر مطهر او و همرزمان شهیدش ،و از لبنان تا سوریه، از فلسطین تا یمن، از پاکستان تا افغانستان و از هند تاهرجاکه آوازه آزادگی به گوش می‌رسد درسوگواری ماتم او،مردم «قیامت» به پا کردند و فریاد «انتقام! انتقام !»بر فراز جهان طنین افکند.

 من که در ۴۰ سال پس از انقلاب تقریبا  در همه راهپیمایی ها و اجتماعات عظیم  مشهد حضور داشته‌ام شهادت می‌دهم که مشهد در این چهار دهه هرگزچنین حماسه ای رابه یاد ندارد ؛جمعیتی چند میلیونی ،متراکم و به هم پیوسته، که با عشق و از عمق وجودبا چشمانی بارانی  همه فریاد می زدند :«من قاسم سلیمانی هستم».وامروز این حماسه با شکوهی مضاعف در زادگاه او کرمانتکرار خواهدشد.

زلزله‌شهادت «حاج قاسم» آغازی بر پایان حضور تجاوزکارانه آمریکا در منطقه شد و پس لرزه‌های آن ترامپ را به گزافه گویی واداشت و از ماهیت داعشی او پرده برداشت؛ تهدید به تهاجم علیه اماکن فرهنگی_ که یادآور جنایت های داعش علیه مظاهر تمدن و فرهنگ کشورها بود نشان داد که رئیس جمهور کشوری چندصدسالهکه فاقد نمادهای فرهنگی، تمدنی وتاریخی استاز نمادهای فرهنگی و تاریخی چند هزار ساله ایران که پرورش دهنده شیرمردانی چون«سردار قاسم سلیمانی» است _هراس دارد.درواکنش به این تهدید سفیر چین درایران نوشت:« میراث فرهنگی متعلق به تمام بشریت است».

واژه‌هایی که فرهیختگان جهان در تقبیح اقدام تروریستی رئیس جمهورآمریکا به کار بردندنام «ترامپ» را مترادف با تروریست، کودک آزار، نژاد پرست،دغل کار، بزدل، دروغگو،متقلب و جنایتکار در تاریخ ثبت کرد؛ مرگان فریمن بازیگرو کارگردان مطرح سینمای آمریکا پس از این واژه ها نوشت:« دونالد ترامپ رئیس جمهور من نیست».

سید حسن نصرالله رهبر حزب الله لبنان «کفش حاج قاسم» را برتر از سرترامپ دانست و اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس برای اخراج کامل آمریکایی‌ها از منطقه در برابر پیکر مطهر شهیدان مدافع ملتهاپیمان بست.

پارلمان عراق خروج کامل سربازان آمریکا از عراق را تصویب کرد و به تعطیلی پایگاه‌های آمریکا در این کشور رای داد و دولت عراق با سرعت اجرای این مصوبه را آغاز کرد.

حاکمیت«دوگانه»در آمریکا بیش از هر زمان دیگری آشکارشد و بسیاری از سیاستمداران ومقامات آمریکا در برابر اقدامات تروریستی دیکتاتورکاخ سفیدواکنش تند نشان دادند.

قیامت مردم در بدرقه «سردار محبوب دلها» برای کارگزاران، مسئولان ، سیاستمداران ،سیاست ورزان و مدیران جمهوری اسلامی نیز پیام عبرت آموزی داشت؛ مردم با حضور عاشقانه و میلیونی خودنشان دادند با هر تفکر سیاسی وبا همه دلخوری ها،ایران را دوست دارند،فدایی وطن هستندوعاشق خدمتگزاران صدیق ایران هستند. واگر سلوک «حاج قاسم» را از مسئولان شاهد باشند محبت آنها رانیزبه دل می گیرند. «حاج‌قاسم» که عمر خود را در کارزاربا دشمن خارجی سپری کرد ،در عرصه داخلی هرگزدر قاب کوچک «جناح بندی های سیاسی »نگنجیدودرسیاست ورزی  کسی را حتی مخالف خودرارقیب ندانست که پنجه برچهره اوکشد،اوبه دام منازعات سیاسی نیفتاد و همواره به منافع ملی ومصلحت مردم و ایران اندیشید . عاشق مردم بود و خدمتگزاری ونوکری را در عمل، با اخلاص ودر زیباترین شکل نشان داد.حتی در مسائل اجتماعی و فرهنگی هم به اکسیر «محبت»باور داشت و همه جوانان ایران را فرزندان خود می دانست . با همه این احوال آرزو داشت که در بدرقه او پس از شهادتش مردم گواهی دهندکه ؛اوآدم خوبی بود. و امروز مردم این گواهی را که:« حاج قاسم آدم خوبی بود»را با اشکهای چشم خویش امضا کردند.

«حاج قاسم» افسانه نیست،او در میان ماو در زمان ما زیست و ثابت کرد که می توان انسانی به  بزرگی« حاج قاسم سلیمانی »بود، اما مهربانی با مردم را به اوج رساندوهرگز برروی مردم چهره درهم نکشید وبا آنها صادق وبی ریا بود . مسئولان و سیاست ورزان کشور «سلوک حاج قاسم» را الگو قرار دهند تاحدی که اطمینان یابند مردم در تشییع آنهاگواهی  خواهند داد:« آدم خوبی بود!»

* منتشر شده در روزنامه قدس ۱۳۹۸/۱۰/۱۷

کد خبر 1339719

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =