پیام تسلیت لاریجانی به رؤسای مجلس، جمهور و نخست‌وزیر عراق درپی شهادت ابومهدی المهندس

خانه ملت نوشت: رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی به محمد الحلبوسی رییس مجلس نمایندگان عراق، عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق و برهم صالح رییس جمهور عراق شهادت ابومهدی المهندس را تبریک و تسلیت گفت.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی به محمد الحلبوسی رئیس مجلس نمایندگان، عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر و برهم صالح رئیس‌جمهور عراق، شهادت ابومهدی المهندس را تبریک و تسلیت گفت.

متن پیام رئیس مجلس شورای اسلامی به شریح ذیل است:

شهادت برادر مجاهد و مخلص جناب آقای ابو مهدی المهندس (جمال جعفر  الابراهیمی) که عمر با برکت خویش را صرف دفاع از اسلام و صیانت از استقلال و تمامیت ارضی کشور عراق نمود و در عرصه مبارزه با تروریسم تکفیری و جهاد فی سبیل الله نقش مهمی را در کمک به امنیت عراق و منطقه ایفا نمود، تبریک و تسلیت می‌گویم.

هرچند فقدان این آزاد مرد فداکار برای همه انسان‌های شریف دردناک و جانگداز است، اما زندگی و مرگ چنین مجاهدینی حماسه‌ای برای بیداری ملتها و الگویی برای جوانانی است که افق روشن و راه رسیدن به آرمان های اسلامی و انسانی را ترسیم می نماید.

اینجانب این جنایت و اقدام تروریستی آمریکا را شدیداً محکوم نموده، همدردی و تسلیت خود را به جنابعالی، دولت، نمایندگان محترم پارلمان، دولت و ملت کشور دوست، مسلمان و همسایه جمهوری عراق به ویژه خانواده محترم ایشان ابراز داشته و رحمت و غفران الهی برای شهدای این واقعه تروریستی را به همراه صبر و شکیبایی برای خانواده معظم ایشان و سایر بازماندگان از خداوند متعال خواستارم.

امید است کشورهای اسلامی و منطقه برای از بین بردن تروریسم و افراط گرایی تصمیمات موثر و جدی اتخاذ نمایند تا همگان شاهد تقویت و تحکیم صلح و آرامش در منطقه و جهان باشند.

علی لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران

۲۱۷۲۱۷

کد خبر 1340762

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =