۰ نفر
۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰
یمن: حملات سعودی ها کم تر نشده

فارس نوشت: سخنگوی نیروهای مسلح یمن ادعای روز پنجشنبه نماینده سازمان ملل در امور یمن مبنی بر کاهش حملات ائتلاف سعودی به یمن را خلاف واقع خواند.

«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن تشدید حملات ائتلاف سعودی و مزدوارنش علیه یمن را با سخنان نماینده سازمان ملل در امور یمن در تضاد خواند و گفت: «دشمن با یورش‌های زمینی روزانه و تلاش‌هایش برای نفوذ در خاک یمن به تشدید درگیری‌ها دامن می‌زند».

به گزارش پایگاه خبری المسیره، وی با اشاره به ادامه حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف سعودی در روز پنجشنبه گفت: «شهر کتاف استان صعده در روز پنجشنبه سه بار بمباران شد».

«مارتین گریفیتس» نماینده سازمان ملل در امور یمن طی ارائه گزارشی در برابر شورای امنیت از کاهش شدت عملیات نظامی ائتلاف سعودی در یمن و کم شدن 80 درصدی حملات هوایی ائتلاف سعودی در ماه نوامبر گفت و افزود: «نُه روز نخست ماه ژانویه هم یمن شاهد حملات هوایی نبود».

«مارتین گریفیتس»، نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن روز پنجشنبه از احتمال وقوع صلح در یمن در سال جاری میلادی خبر داده است. 

گریفیتس با بیان اینکه عملیات‌های نظامی در یمن به نحو قابل توجهی کاهش یافته‌اند گفت: «احتمال می‌رود صلح در سال جاری محقق شود».

نماینده سازمان ملل بار دیگر بر ضرورت یافتن راه حل سیاسی برای بحران یمن تأکید کرد و مدعی شد «توافق ریاض» نقش مهمی در بهبود وضعیت امنیتی در یمن داشته است. 

312 310

کد خبر 1343077

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =