استفاده ترامپ از زبان فارسی نشانه چیست؟

ایرنا نوشت: رئیس بنیاد سعدی با اشاره به استفاده رئیس جمهوری آمریکا از زبان فارسی در شبکه پیام‌رسان توییتر، گفت: این امر پیش‌و بیش از اینکه محتوای پیام او را نشان دهد که حقیقتی هم ندارد؛ قدرت زبان فارسی را منعکس می‌کند.

غلامعلی حدادعادل امروز (دوشنبه) در ششمین گردهمایی موسسه‌های فعال در آموزش زبان فارسی در جهان اظهار با بیان تاریخچه‌ای از زبان فارسی و اشاره به گنجینه عظیم ادبیات فارسی اظهار داشت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، وقتی می خواست به غلط کشورهای دیگر در منطقه را از ایران بترساند و بیشتر اسلحه به آنها بفروشد به آنها گفت: اگر ما از شما حمایت نکنیم شما در ۲ هفته باید به زبان فارسی صحبت کنید.

وی ادامه داد: همین امروز هم که ترامپ به زبان فارسی توییت می زند، این امر پیش و بیش از اینکه محتوا و حقیقت پیام‌های ترامپ را نشان دهد که حقیقتی ندارد قدرت زبان فارسی را منعکس می کند.

حداد عادل در این نشست یک‌روزه به همت بنیاد سعدی و به میزبانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی زبان فارسی را اساس زیست‌بوم فرهنگی ایران دانست و گفت: همانطور که از زیست بوم محافظت می‌کنیم باید از زیست بوم فرهنگی خود نیز نگهداری کنیم.

رئیس بنیاد سعدی، افزود: زبان فارسی میراث فرهنگی ارجمندی است که از چند هزار سال قبل به دست ما رسیده و باید در حفظ آن کوشا باشیم.

ششمین گردهمایی موسسه‌های فعال در آموزش زبان فارسی در جهان با حضور بیش از ۳۰ دستگاه مرتبط و فعال در امر آموزش زبان فارسی با هدف شناسایی نقاط ضعف و قوت و هم‌افزایی این دستگاه‌ها امروز به همت بنیاد سعدی و به میزبانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در حال برگزاری است.

۲۴۱۲۴۱
کد خبر 1346413

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 4
 • IR ۱۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
  0
  شما به نظرم برو در همون مدارس فرهنگ تدریس کن بیخیال متحیلیل ماهیت و قدرت زبان و کاربردش در ارتباطات شو
 • IR ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
  0
  استدلال خوبی بود!
 • FR ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
  0
  لابد نتیجه تلاش شما در فرهنگستان هست؟؟؟
 • رها IR ۱۶:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
  0
  خدا به مردم ایران به خاطر این اقتصاد و وضعیت مالی کوخ نشینان وثروت هنگفتی که دست بزرگان افتاده به همه صبر بده پولی هم به ماها بده تا در مدارس خوب درس خوانده ودر کلاسهای غیر انتفاعی شرکت کرده ....