فروشنده‌ خودرویی که به جای پول، سکه می‌گرفت، دستگیر شد

مهر نوشت: رئیس کلانتری ۱۵۰ تهرانسر از دستگیری فروشنده خودرویی خبر داد و گفت: فروشنده با دریافت سکه به جای وجه نقد، خودرو فروخته شده را سرقت می کرد.

سرهنگ محمود مالمیر گفت: چندی قبل ماموران در جریان درگیری ۲ مرد در کنار خودروی پژو ۴۰۵ در نزدیکی یک مغازه طلافروشی در منطقه تهرانسر قرار گرفتند که خیلی زود ماموران گشت وارد عمل شده و هر دو مرد جوان را دستگیر کردند.

وی افزود: یکی از مرد جوان که از بندرعباس به تهران آمده بود در اظهاراتش عنوان کرد، مدتی بود به دنبال خرید خودروی پژو بودم که آگهی فروش خودروی پژو با ۱۰ میلیون تومان زیر قیمت بازار نظرم را جلب و پس از تماس و هماهنگی با فروشنده به تهران سفر کردم. پس از ثبت سند در محضر و پرداخت مبلغ خودرو به صورت سکه در جلوی مغازه طلافروشی، فروشنده به بهانه برداشتن وسیله‌ای از داخل خودرو سوئیچ را از من گرفت و قصد فرار با سکه‌های طلا را داشت که با او درگیر شدم و ماموران کلانتری رسیدند.

کلانتر محله ۱۵۰ تهرانسر ادامه داد: ماموران در تحقیقات فنی پی بردند که فروشنده با درج آگهی فروش خودرو به قیمت پایین طمعه هایش را پای قرار ملاقات گذاشته و پس از گرفتن بیعانه، به همراه خریدار به دفتر خانه مراجعه و فروشنده سند یک خودروی قدیمی و فرسوده را به نام خریداران انتقال می‌دهد.

این مقام پلیسی ادامه داد: متهم پس از به نام زدن سند مدعی می‌شود که نیازی به پرداخت نقدی پول نیست و خودرویش را برای پرداخت مهریه همسرش به فروش رسانده است و از خریدار می‌خواهد که با یکدیگر به یک طلافروشی رفته و مبلغ کل پول خودرو را در قالب سکه‌های طلا به وی تحویل بدهد. وی پس از دریافت سکه‌ها به بهانه برداشتن وسیله‌ای از داخل خودرو، سوئیچ را از خریدار گرفته و در یک لحظه پشت فرمان خودرو نشسته و پا به فرار می‌گذارد.

سرهنگ مالمیر با اشاره به اینکه تا کنون سه تن از مال باختگان شناسایی شده اند، از شهروندان خواست: در صورتی که افرادی به همین شیوه‌ای هدف کلاهبرداری قرار گرفته اند به کلانتری ۱۵۰ تهرانسر مراجعه کنند.

۲۳۵۲۳۱
کد خبر 1347672

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =