کمیسیون مرکزی پزشکی قانونی از طریق ویدئوکنفرانس پرونده‌ها را بررسی می‌کند

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور از امکان بررسی پرونده ها از طریق ویدئوکنفرانس در کمیسیون پزشکی مرکزی سازمان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین دکتر عباس مسجدی افزود: همزمان با گرامیداشت دهه مبارک فجر به منظور کاهش اطاله دادرسی و سهولت بیشتر دسترسی مردم به خدمات، امکان بررسی پرونده ها در کمیسیون مرکزی از طریق ویدئوکنفرانس فراهم شد که با این شیوه از بسیاری ترددها و تحمیل هزینه به مردم جلوگیری می شود.

وی تصریح کرد: در مدت زمان اجرای آزمایشی این طرح که در مدت سه ماه و با چهار استان کشور به انجام رسید، ۸۷ پرونده از طریق ویدئوکنفرانس مورد رسیدگی قرار گرفت که بدین ترتیب از تردد بیش از ۴۰۰ نفر به تهران ممانعت به عمل آمد.

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور اظهارامیدواری کرد: با تجهیز کمیسیون مرکزی به سیستم ویدئوکنفرانس از مراجعه حضوری به تهران در بسیاری پرونده ها که در آن نیازی به معاینه فرد نیست جلوگیری و در وقت و هزینه مردم صرفه جویی می شود.

دکتر مسجدی همچنین از راه اندازی ۲۰ مرکز پزشکی قانونی در شهرستان های فاقد مراکز پزشکی قانونی خبر داد و گفت: در راستای تحقق دستورات رییس قوه قضاییه مبنی بر دسترسی راحت تر مردم به خدمات و عدالت در دسترسی ها، در ایام دهه فجر ۲۰ مرکز در شهرستان های فاقد پزشکی قانونی راه اندازی می شود.

وی خاطرنشان کرد: به طور کلی ۴۹ شهرستان فاقد پزشکی قانونی هستند که فاصله آنها تا نزدیک ترین مرکز، حداقل ۸۰ کیلومتر است و برخی از آن ها نیز راه های صعب‌العبور دارند.خوشبختانه با تلاش همکاران از این تعداد، ۲۰ مرکز در دهه فجر افتتاح و خدمات در آن ها به مردم ارائه خواهد شد.

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور اظهار امیدواری کرد که به زودی زمینه مناسب برای راه اندازی مرکز پزشکی قانونی در ۲۹ شهرستان دیگر هم فراهم شود.

گفتنی است علاوه بر ۲۰ مرکز شهرستانی، ۱۵ پروژه عمرانی ملی و استانی نیز در ایام دهه فجر با مساحت بالغ بر ۹ هزار متر مربع و اعتباری بیش از ۸۰ میلیارد تومان افتتاح خواهد شد.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1348039

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =