انتخاب‌های درست مجلس را در مسیر خود قرار می‌دهد

معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: انتخاب‌های درست مردم می‌تواند مجلس شورای اسلامی را در مسیر خود قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از ایلام، حسینعلی امیری ظهر امروز در نشست شورای اداری استان ایلام اظهار داشت: یکی از مسایل مهمی که در قانون اساسی به آن توجه شده است حق دخالت در سرونوشت است.
معاون پارلمانی رییس جمهورگفت:  اداره کشور با اتکای به آرای عمومی مردم در قانون اساسی کشور آمده و یکی از مهم‌ترین موارد این بخش انتخابات مجلس شورای اسلامی است و در نظام جمهوری اسلامی مجلس شورای نماد مردم سالاری دینی است.
وی ادامه داد: مجلس در نظام جمهوری اسلامی با اختیاراتی که برای آن در نظر گرفته شده است جایگاه بسیار مهمی دارد، مجلس دارای نظارت استطلایی، استرجاعی و استصوابی بر بخش‌های مختلف دولت است.
این مسئول اضافه کرد: کار ریل‌گذاری توسعه کشور توسط مجلس شورای اسلامی اتفاق می‌افتد و دولت توسط مجلس شکل می‌گیرد، چون رئیس جمهور باید وزرای خود را با رای مجلس برگزیند. اگر مجلس به وزاری رئیس جمهور رای ندهد رئیس جمهور نمی‌تواند وزیری را نصب کند.
امیری تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی از طریق دیوان محاسبات بر مسایل مالی دولت نظارت دارد و مجلس علاوه بر قوه قانون‌گذاری که یکی از مهم‌ترین کارهای آن است حق سئوال و استیضاح و تحقیق و تفحص دارد.
معاون پارلمانی رییس جمهورگفت:  نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر اساس حکم قانون اساسی آزاد هستند و بزرگترین نقش آن قدرت فضاسازی است بنابراین مجلس در نظام جمهوری اسلامی با ساختاری که برای ان تعریف شده دارای اختیارات بسیار مهم و زیادی است.
وی ادامه داد: انتخاب‌های درست مردم می‌تواند مجلس را در مسیر خود قرار دهد، مولفه های انتخاب درست یک نماینده دارای ویژگی‌های شجاعت و پاکدستی و پاکدامنی است که این شاخصه ها مجلس شورای اسلامی را شکل می‌دهد .

46

کد خبر 1349200

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =