پلیس هشدار داد؛ کودکان را داخل خودرو تنها نگذارید

ایرنا نوشت: رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی نیروی انتظامی از خانواده‌ها خواست کودکان خود را حتی برای لحظاتی کوتاه در خودرو تنها نگذارند.

 سرهنگ شهاب امینی با اشاره به خرید در روزهای پایانی سال افزود: با وجود هشدارهای فراوان پلیس مبنی بر لزوم توجه جدی به کودکان در معابر عمومی و داخل خودرو، همچنان شاهد بی احتیاطی برخی والدین در نگهداری صحیح و اصولی از فرزندان هستیم.

وی ادامه داد: والدین باید در زمان همراه داشتن کودکان، مراقبت های لازم را از آن‌ها به عمل آورده و حتی برای خریدهای کوتاه مدت و لحظه ای، عزیزان خود را داخل خودرو به حال خود رها نکنند.

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا با اشاره به احتمال وقوع سرقت در زمان ترک خودرو افزود: اغلب اوقات، سارقان غافل از اینکه درون خودرو کودک حضور دارد، اقدام به جابه جایی وسیله نقلیه کرده و ممکن است ناخواسته موجب بروز خطرهای جانبی شوند.  

سرهنگ امینی اضافه کرد: گرچه کارآگاهان خبره پلیس آگاهی در برخورد با چنین وقایعی به سرعت وارد عمل شده و تمام سعی و تلاش خود را برای برگرداندن کودک به آغوش خانواده به کار خواهند گرفت، اما لازم است والدین نیز به توصیه های پلیس خدمتگزار توجه جدی داشته و از کودکان خود غفلت نکنند.  

وی از والدین خواست تا مهارت های لازم را به فرزندان خود آموزش داده و در صورت بروز هرگونه مشکل و گم شدن در معابر، خود را به نزدیک ترین ایستگاه پلیس معرفی و از آنان درخواست کمک کنند.

۴۷۴۷
کد خبر 1350770

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =