مراجع و علمای حوزه در پی درگذشت آیت الله حاج سید حسن فقیه امامی عالم بزرگ حوزه علمیه اصفهان، پیام های تسلیت صادر کردند.

به گزارش خبرآنلاین متن پیام های منتشر شده به شرح زیر است.

متن پیام آیت الله مکارم شیرازی : 

«بسم الله الرحمن الرحیم
فقدان اسفناک عالم ربانى، مجاهد فى سبیل الله، حضرت آیت الله حاج سید حسن امامى (قدس سره) موجب نهایت تأسف گردید. آن فقید سعید عمرى را در تربیت طلاب و فضلا و دفاع از کیان مکتب اهل‌بیت علیهم السلام با افتخار صرف کرد و با نامه اعمالى مملوّ از حسنات به جوار رحمت ایزدى پیوست.
اینجانب این ضایعه بزرگ را به تمام مردم با ایمان و متدین اصفهان و حوزه علمیه و بیت محترم ایشان تسلیت عرض مى‌کنم و از خداوند مى‌خواهم که آثار برجسته و خدمات ایشان همچنان باقى و برقرار بماند و خداوند متعال روح مقدس او را با ارواح محمد و آل محمد علیهم السلام محشور گرداند و به بازماندگان محترم آن فقید سعید صبر و اجر فراوان عطا فرماید. حوزه علمیه قم ـ ناصر مکارم شیرازى»

متن پیام آیت الله صافی گلپایگانی : 

«بسم الله الرحمن الرحیم
اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمة لایسد‌ّها شیئ
ثلمه‌ی جبران ناپذیر ارتحال عالم ربانی و مدافع مقام ولایت ائمه طاهرین علیهم افضل صلوات المصلّین حضرت آیت الله آقای حاج سید حسن فقیه امامی رضوان الله تعالی علیه موجب تأثر و تأسف شدید گردید. آن عالم بزرگوار یکی از ستاره‌های درخشان علم و عمل و اخلاق و ادب و جهاد فی سبیل الله بود که در عمر بابرکت خود منشأ خدمات و برکات فراوان بود.آن فقید سعید مدافع سخت کوش مذهب و مروج مخلص مکتب اهل بیت علیهم السلام و خادم با اخلاص آستان مقدس حضرت بقیة الله الاعظم ارواح العالمین له الفداء بود و ملجأ و ملاذ مردم به شمار می‌رفت. خدمات آن عالم بزرگوار علاوه بر حوزه‌ی کهن سال اصفهان و تربیت فضلاء و ارتقاء علمی طلاب در سائر علوم اسلامی و اجتماعی مانند تأسیس مراکز علمی و خیریه همه ستودنی و موجب محبوبیت ایشان بود.
در دفاع از حدود و ثغور مذهب و امر به معروف و نهی از منکر و تعظیم شعائر و مبارزه با فرقه‌های ضاله نیز شخصیتی تلاشگر و موفق بود. فقدان این عالم عالی مقام و دلسوز، ضایعه‌ای بزرگ برای حوزه‌ی علمیه کهن سال اصفهان و مردم پاک نهاد و ولایی آن شهر می‌باشد.
اینجانب این ضایعه‌ی بزرگ را به ساحت مقدس حضرت ولی الله الاعظم ارواح العالمین له الفداء و به حضرات علمای اعلام و آیات بزرگوار و روحانیت والا مقام اصفهان و مردم مذهبی آن شهر و به ویژه به بیوت علمی وابسته و به بیت شریف آن فقید سعید و آقا زادگان محترم و داغدار و دامادهای مکرم و بالخصوص به جناب حجة الاسلام و سلالة السادات آقای حاج سید مهدی فقیه امامی دامت افاضاته تسلیت گفته و برای روح بلند آن عالم بزرگوار ترفیع درجات و برای بازماندگان محترم صبر جمیل و اجر جزیل از خداوند متعال مسألت دارم.
اول ربیع الثانی 1432 - لطف الله صافی»

متن پیام آیت الله مظاهری : 

«بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون
با کمال تاسف، اطلاع یافتیم که عالم بزرگوار و خدوم آیت الله حاج سید حسن فقیه امامی دار فانی را وداع گفته و به جوار رحمت حضرت حق تعالی شتافته اند. بی شک این ضایعه ای سنگین برای حوزه علمیه اصفهان و همه شاگردان و ارادتمندان آن عالم جلیل القدر است.
ایشان در طول سالیان متمادی، منشا خدمات فراوان و ارزشمندی در تاسیس مدارس علمیه و مراکز دینی و اجتماعی و ارشاد و هدایت مومنین و ترویج معارف والای اهل بیت عصمت و طهارت (ع) بودند و تلاش های وافر ایشان به همراه برادر بزرگوارشان مرحوم مغفور آیت الله آقای حاج سید احمد فقیه امامی ( قدس سرهما) فراموش ناشدنی است.
اینجانب این مصیبت را به حضرت بقیة‌الله الاعظم (ارواحنا له الفدا)، حوزه علمیه اصفهان و خاندان مکرم و شاگردان محترم ایشان و خصوصا آقازادگان گرامی شان صمیمانه تسلیت عرض می کنم و از خداوند متعال مسئلت می کنم روح پر فتوح این عالم بزرگوار را با اجداد طاهرینشان (ع) محشور فرماید و با لطف و کرم خود ضایعه رحلت ایشان را جبران فرماید و به بازماندگان و خاندان مکرم ایشان صبر و اجر و سعادت عنایت فرماید.
بی شک تجلیل از مقام ایشان ، تجلیل از اسلام و حوزه علمیه است ..رحمه الله علیه رحمه واسعه .
و السلام علیه و رحمه الله و برکاته - حسین المظاهری  1 / ربیع الثانی/ 1432 »

متن پیام آیت الله مقتدایی :
 
«بسم الله الرحمن الرحیم
اذا مات المومن الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمة لا یسدها شیء
خبر ارتحال عالم جلیل القدر حضرت آیت الله حاج سید حسن امامی‌(ره) موجب تاثر و تاسف گردید. این عالم وارسته عمر پر برکت خویش را در راه خدمت به اسلام عزیز و تدریس و پرورش طلاب حوزه علمیه و نشر معارف اهل بیت‌(ع) سپری نمود.
مدیریت حوزه‌های علمیه ضمن عرض تسلیت رحلت این عالم فقید به محضر مقدس حضرت بقیة الله الاعظم‌(عج)، مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید دامت برکاتهم، بیت معظم و آقازادگان محترم، حوزه‌های علمیه و مردم متدین و شهیدپرور استان اصفهان، علّو درجات برای آن عالم بزرگوار و صبر و اجر جزیل برای بازماندگان خواستار است.
مرتضی قتدایی - مدیر حوزه‌های علمیه»

/62

کد خبر 135227

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • محمدتقی آقائی خوزانی IR ۱۳:۵۴ - ۱۳۸۹/۱۲/۱۵
    0 0
    ماطلاب وروحانیون مدرسه علمیه جوادالائمه وحوزه علمیه خمینی شهر درگذشت این عالم متقی رابه صاحب المر امامزمان عجل الله فرجه وامام خامنه ای تسلیت عرض می نمائیم روحش شاد