این جزیره‌ی سحرانگیز، زیباترین سواحل دنیا را دارد! +تصاویر واقعی

قطعا امروزه سفر به بالی در برنامه بسیاری از مسافران به چشم می خورد. خصوصا اینکه این جزیره کوچک در سال های ‌اخیر برنامه های بسیار منظمی را برای گردشگری خود در نظر گرفته است و با رشد روز افزون برنامه های گردشگری، با افزایش ‌گردشگران ورودی و تقاضای تورهای بالی مواجه بوده است.

‌امروزه در سفر به کشورهای حاشیه های اقیانوس ها و دریا ها، نقش ساحل ها بیش از بیش آشکار می شود. کشورهایی که ‌توانسته اند از این موقعیت خدادادی، بهترین استفاده رو بکنند، همواره با رشد گردشگر نیز همراه بوده اند و به این نیاز ‌گردشگران که همواره به دنبال محیطی آرام و در کنار دریا، دقت داشته اند. در زیر نگاهی خواهیم داشت به بهترین سواحل  بالی در کشور اندونزی. ‌

‌۱.‌ ساحل ‌Seminyak

این ساحل به دلیل داشتن منظره های بی نظیر برای تماشای غروب آفتاب زبان زد عام و خاص است. همچنین در این ‌منطقه ریزورت های بسیار لوکس و پنج ستاره وجود دارند که آماده خدمت رسانی به گردشگران می باشند. این ساحل ‌با داشتن کلاب هایی در کلاس جهانی و بسیار لوکس در کنار کلی خدمات دیگر، یکی از سواحل زیبای بالی به شمار می ‌رود که نباید آنرا از دست داد. همچنین اکثر رستوران های خوب بالی نیز در این منطقه واقع شده اند. این ساحل برای ‌افرادی که توان مالی خوبی دارند و به محیط های شلوغ علاقه ندارند و دنبالی یک آرامش مثال زدنی هستند، یک بهشت واقعی در کشور اندونزی ‌محسوب می شود. ‌ ‌

از بهترین هتل های این منطقه می توان به هتل های زیر اشاره کرد:‌ ‌ ‌
هتل پنج ستاره ‌The Oberoi
هتل چهار ستاره ‌Amadea Resort and Villas
هتل چهار ستاره ‌U Paasha Seminyak Bali
هتل چهارستاره ‌The Haven Bali Seminyak
هتل پنج ستاره ‌W Retreat And Spa Bali Seminyak

‌ ‌۲.‌ ساحل ‌Kuta‌

ساحل کوتا مشهورترین ساحل بالی می باشد. زمانی این ساحل به عنوان یک دهکده ماهیگیری فعالیت می کرد ولی ‌امروزه به ساحلی بی نظیر بدل شده است. همچنین در این منطقه موج سواری بسیار رایج بوده و محلی بکر برای این ‌امر به شمار می رود. علاوه بر موج سواری، ساحل کوتا به دلیل داشتن شب هایی بسیار زنده، مورد توجه گردشگران ‌قرار می گیرد. در نزدیکی این ساحل، تعداد بی شماری رستوران و بار، یک فروشگاه بسیار بزرگ، و بزرگترین پارک ‌آبی جنوب شرقی آسیا وجود دارد. این ساحل برای گردشگرانی با بودجه متوسط، و همچنین علاقه مندان به موج ‌سواری، ایده آل می باشد. لازم به ذکر است که در این منطقه، می توان انواع مختلف هتل ها با قیمت های متنوع را پیدا ‌کرد. ‌ ‌ ‌

از بهترین هتل های این منطقه می توان به هتل های زیر اشاره کرد:‌ ‌ ‌
هتل پنج ستاره ‌Marriott Autograph Collection
هتل چهارستاره ‌Hard Rock Hotel Bali
هتل چهارستاره ‌The Kana
هتل پنج ستاره ‌Sheraton Bali Kuta Resort
هتل چهارستاره تاپ ‌Citadines Kuta Beach Bali

‌۳.‌ ساحل ‌Legian ‌

این ساحل زیبا دقیقا در بین ساحل ‌Seminyak ‌ و ساحل ‌Kuta ‌ قرار دارد. این ساحل ترکیبی از فعالیت ها و زیبایی ‌های دو ساحل فوق را داراست. در این ساحل هتل ها و استراحتگاه های ارزان قیمت وجود دارند که برای استراحت نیز ‌مناسب می باشند. این ساحل نسبت به بقیه ساحل های بالی خلوت تر بوده و برای کسانی که می خواهند در برهه ای از ‌روز سری به هر دو ساحل کوتا و سمینیاک بزنند، مناسب است. لازم به ذکر است که این ساحل ایده آل مسافرانی با ‌بودجه ی سفر مناسب (نه چندان زیاد و نه چندان کم) و همچنین کسانی که به دنبال آرامش (بیشتر از سواحل دیگر) ‌هستند، مناسب می باشد. وجود فروشگاه های مختلف و متنوع نیز از دیگر نقاط مثبت این ساحل نسبت به بقیه ‌می باشد. ‌

از بهترین هتل های این منطقه می توان به هتل های زیر اشاره کرد:‌ ‌ ‌
هتل چهارستاره ‌The Akmani Legian
هتل چهارستاره ‌Ananta Legian‌
هتل سه ستاره ‌All Seasons Bali Legian
هتل چهارستاره ‌Alam Kulkul Boutique Resort Kuta Bali
هتل چهارستاره ‌Bali Mandira Beach Resort and Spa

‌۴.‌ ساحل ‌Jimbaran ‌ ‌ ‌

خلیج جیمباران نیز یکی دیگر از نقاط زیبای بالی در کشور اندونزی برای تماشای غروب آفتاب می باشد. اکثر هتل های ۵ ستاره مشهور و ‌زنجیره ایی در این نقطه ای بالی مستقر هستند. این منطقه به لطف داشتن رستوران های بسیار شیک، بسیار مورد ‌اقبال قرار می گیرد. لازم به ذکر است که کافه های غذاهایی دریایی جیمباران بسیار مشهور می باشند. این ساحل برای ‌گردشگران ثروتمند، یا زوج هایی که می خواهند ماه عسل خود را در بالی بگذرانند، بسیار ایده آل محسوب می شود. در ‌ضمن بهترین نقطه برای خوردن غذاهای دریایی نیز همین مکان می باشد. ‌ ‌

از بهترین هتل های این منطقه می توان به هتل های زیر اشاره کرد:‌
هتل پنج ستاره ‌InterContinental Bali Resort
هتل چهارستاره ‌Jimbaran Cliffs Private Hotel and Spa‌
هتل پنج ستاره ‌Rimba Jimbaran Bali by Ayana
هتل پنج ستاره ‌Ayana Resort and Spa Bali
هتل پنج ستاره ‌Le Meridien Bali Jimbaran

‌۵.‌ ساحل ‌Nusa Dua ‌ ‌

این ساحل به لطف داشتن مناظر زیبا، و ریزورت های خاص ۵ ستاره زبان زد گردشگران است. این ساحل بالی اندونزی با داشتن ‌شن های سفید رنگ، یکی از زیباترین شرایط ممکن در ساحل را برای شما خلق می کند. همچنین در این ساحل شما ‌علاوه بر منظره ی دریا از مناظر زیبای باغ گل و طبیعت نهایت استفاده را خواهید برد. مرکز کنترل ۲۴ ساعت پلیس ‌توریسم، علاوه بر تامین امنیت، به همه سوالات گردشگران پاسخ می دهد و راهنمایی های لازم را انجام میدهد. این ‌ساحل برای گردشگران با بودجه کافی، سفر به همراه خانواده و زوج های جوان بسیار مناسب است. ‌ ‌

از بهترین هتل های این منطقه می توان به هتل های زیر اشاره کرد:‌
هتل چهار ستاره ‌Grand Mirage Resort and Thalasso Bali
هتل پنج ستاره ‌Grand Nikko Bali
هتل پنج ستاره ‌Grand Aston Bali Beach Resort
هتل چهارستاره ‌Courtyard by Marriott Bali Nusa Dua
هتل چهارستاره ‌Ayodya Resort Bali

‌۶.‌ ساحل ‌Sanur

این ساحل به عنوان اولین ساحل توریستی بالی اندونزی شناخته می شود. این ساحل برای تفریحاتی نظیر گشت های زیر دریا ‌بسیار مناسب می باشد. محیطی بسیار سرزنده تر از سایر ساحل ها را داراست و می توانید از آرامش مثال زدنی و ‌سکوت آن بهره ببرید. همچنین این منطقه برای خرید نیز مناسب بوده و در کل گردشگرانی با بودجه متوسط، افراد ‌بازنشسته و زوج های جوان می توانند این منطقه رو انتخاب کنند. از هتل های این منطقه به راحتی می توانید به ساحل ‌دسترسی مستقیم داشته باشید. ‌

از بهترین هتل های این منطقه می توان به هتل های زیر اشاره کرد:‌
هتل پنج ستاره ‌Mahagiri Villas Sanur
هتل چهارستاره تاپ ‌Prama Sanur Beach Bali
هتل پنج ستاره ‌Fairmont Sanur Beach Bali
هتل پنج ستاره ‌Kumuela Villas and Suites Sanur
هتل چهارستاره تاپ ‌Sudamala Suites and Villas Sanur

مراکز خرید بالی‌

۱. مرکز خرید بالی کالکشن

مرکز خرید بالی کالکشن یکی از مشهورترین مراکز خرید بالی نزد گردشگران است و از طرفی از لحاظ تنوع در اجناس و همچنین کیفیت در حد بسیار مطلوبی است. این مرکز خرید با وجود اینکه تا حدود زیادی به عنوان یک مرکز خرید لوکس در نظر گرفته می‌شود، ولی در فروشگاه های خود صنایع دستی و محصولات محلی بالی را نیز عرضه می‌کند.

۲. مرکز خرید کوتا بالی

قدم زدن و خرید کردن یکی از لذت بخش ترین فعالیت هایی است که در سفر می‌توان انجام داد، از طرفی اگر این فعالیت در مرکز خریدی لوکس در کنار ساحل انجام شود، لذتش دو چندان می‌شود؛ مرکز خرید کوتا بالی دقیقا همان جایی است که این موقعیت را برای شما فراهم کرده است. این مرکز خرید لوکس با معماری بی نظیر و بوتیک هایی در اندازه های مختلف، مرکزی برای خرید پوشاک و وسایل ورزشی و اساب بازی را در اختیار گردشگران قرار داده است.

۳. مرکز خرید لوکس دیسکاوری

یکی از زیباترین فروشگاه های بالی است که در کنار دریا قرار گرفته است. دیسکاوری به عنوان مرکز خریدی لوکس شناخته می‌شود، البته با وجود لاکچری بودن این فروشگاه، مجموعه ای از برندهای جهانی با قیمت های مناسب نیز در این مرکز خرید عرضه می‌شود. همچنین رستوران های این مرکز خرید در کنار دریا واقع شده است و لذت خوردن غذا را برای مشتریان دو چندان می‌کند.

بخشی از لذت گشت و گذار در بالی به شکمگردی مربوط می‌شود و علاوه بر غذاهای لذیذ، کیک ها و شیرینی هایی نیز برای میان وعده وجود دارد. از جمله مشهورترین غذاهای بالی و اندونزی می‌توان به «می گورنگ» اشاره کرد که نوعی نودل سرخ شده است. در این غذا معمولا از انواع سبزیجات، گوشت مرغ و میگو نیز استفاده می‌شود. همچنین از جمله دیگر غذاهای معروف بالی می‌توان به؛  پیسانگ گورنگ، ساته، ناسی کامپورببک بتوتو و رول بهاری اشاره کرد.

بهترین رستوران های بالی

در ادامه مطلب فهرست بهترین رستوران های بالی براساس رتبه بندی سایت لست سکند و نقد و بررسی کاربران این سایت ارائه شده است. البته با توجه به اینکه ممکن است هر روز نقد و بررسی جدیدی در این سایت برای هر رستوران ثبت شود، این فهرست امکان تغییرات روزانه نیز دارد. با کلیک بر روی بنر هر رستوران و ورود به صفحه مربوط به آن، می‌توانید از موقعیت جدید هر رستوران در میان بهترین رستوران های بالی آگاه شوید.

۱.غذای دریایی سگارا

راهنمای سفر به بالی (اندونزی) و کارهایی که باید انجام دهید

راهنمای سفر به بالی (اندونزی) و کارهایی که باید انجام دهید

رستوران دریایی سگارا رستورانی ساحلی است که انواع غذاهای دریایی و اندونزیایی را برای مشتریانش سرو می‌کند. این رستوران که در ساحل زیبای کوتا واقع شده است،  انواع غذاهای دریایی شامل؛ میگو، صدف کالاماری، خرچنگ و انواع ماهی های تازه صید شده را عرضه می‌کند.

۲.رستوران ساردین

راهنمای سفر به بالی (اندونزی) و کارهایی که باید انجام دهید

راهنمای سفر به بالی (اندونزی) و کارهایی که باید انجام دهید

رستوران ساردین بالی، رستورانی لوکس است که غذاهای دریایی عرضه می‌کند. این رستوران که در منطقه سمینیاک واقع شده است از طراحی جالبی برخودار است و سالن اصلی آن توسط چوب های بامبو مسقف شده است.

۳.کافه گنگا کافی

راهنمای سفر به بالی (اندونزی) و کارهایی که باید انجام دهید

راهنمای سفر به بالی (اندونزی) و کارهایی که باید انجام دهید

این کافه در سال ۲۰۱۷ تاسیس شده است، و به دلیل کاپوچینوهای فوق العاده ای که عرضه می‌کند شناخته شده است. علاوه بر قهوه، کافه گنگا صبحانه و وعده های غذایی لذیذی نیز دارد و در کنار همه این ها، چشم انداز بسیار زیبایش لذت حضور در کافه را دوچندان می‌کند.

۴.رستوران باب بار اند گریل

راهنمای سفر به بالی (اندونزی) و کارهایی که باید انجام دهید

راهنمای سفر به بالی (اندونزی) و کارهایی که باید انجام دهید

این رستوران علاوه بر غذاهای اندونزیایی، غذاهای ایتالیایی، آسیایی و آمریکایی نیز ارائه می‌کند. رستوران باب بار اند گریل به دلیل غذای لذیذ و برخورد بسیار مناسب کارکنان خود شناخته شده است. یکی از بهترین غذاهای با گوشت دنده نیز در این رستوران عرضه می‌شود.

۵.رستوران پرینسیپل

راهنمای سفر به بالی (اندونزی) و کارهایی که باید انجام دهید

رستوران پرینسیپل بالی در منطقه سمینیاک واقع شده است. این رستوران بیشتر غذاهای اروپایی و ایتالیایی عرضه می‌کند و از نظر کیفیت غذا یکی از بهترین رستوران های منطقه سمینیاک محسوب می‌شود که حتی در سال ۲۰۱۹ برنده درجه کیفی برتر نیز شده است. جالبترین نکته در مورد این رستوران روش تامین مواد اولیه آن است که به صورت از مزرعه تا میز غذا( Farm-to-Table) است.

آیا دلتان می‌خواهد در تعطیلاتتان به یکی از این سواحل زیبا قدم بگذارید؟ به نظرتان در کشور خودمان هم ساحل‌هایی به این زیبایی و یا حتی زیباتر از سواحل بالی نداریم؟

منبع: لست سکند

۳۲۱۲۱

کد خبر 1352725

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =