مجلس سایه؛ راهکار حلِ اختلاف اصولگرایان بر سر کرسی ریاست‌پارلمان؟

یک عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید: احتمال اینکه اختلافات قبلی اصولگرایان اثرات خود را برای کسب سِمت‌ها درمجلس یازدهم بگذارد وجود دارد پس بهتر است قبل‌از آنکه در ملاعام مقابل هم بایستند، جلساتی را در یک مجلسِ فرضی و در سایه تشکیل دهند و این جایگاه‌ها را میان خود تقسیم کنند، دور از چشم مردم و صدا و سیما.

احمد کریمی اصفهانی، دبیر کل اصناف و بازار در گفتگو با خبرآنلاین، در ارزیابی خود از نتیجه انتخابات مجلس یازدهم، گفت: همیشه و در همه دنیا اینطور است که امور کشور در اختیار یک دسته و گروه نمی‌ماند و هرچند صباحی یک گروه می‌آید و دیگری می‌رود اما این به معنای رفوزه شدن گروه دیگر نیست.

وی ادامه داد: با این حال همه مسئولان باید پاسخگوی اعمال خود در دوران مسئولیت باشند و اگر کسی توانسته تکالیف و وظایف خود را به خوبی انجام دهد، خوشا به حالش و اگر کسی نتوانسته، طبیعتا باید پاسخگوی حقوقی که از ملت ضایع کرده باشد.

کم کاری از سوی برخی نمایندگان مردم صورت گرفته است

این عضو حزب موتلفه خاطر نشان کرد: در مجلس دهم هم چهار سال گروهی در راس امور مجلس بودند و تصمیماتی هم گرفتند؛ حالا هم خودشان با خدای خودشان می‌دانند که به دنبال ذخیره مال بودند یا خدمت. اما به هرحال این چهار سال زمان مناسبی برای خدمت بود، چون هم دولتِ هم‌سو و اصلاح‌طلب با آنها روی کار بود و هم مجلس از مردم بود. بنابراین در این مقطع اگر نقصی بوده، باید پاسخگو باشند و به نظر می‌رسد کم کاری از سوی برخی نمایندگان مجلس صورت گرفته است.

کریمی‌اصفهانی همچنین تصریح کرد: معمولا نمایندگانی که به تازگی وارد مجلس می‌شوند فرصتی لازم دارند تا با قوانین و مسائل قوه مقننه و کشور آشنا شوند، اما بهتر است در همین چند ماه باقی‌مانده تا آغاز مجلس یازدهم، مطالعات و بررسی‌های لازم را داشته باشند تا با آمادگی کامل برای خدمت به مردم در مجلس جدید مستقر شوند و به کار قانون‌گذاری و نظارت بپردازند.

پیشنهاد برای تشکیل مجلس در سایه تا پیش از خرداد ۹۹

وی تاکید کرد: با این حساب می‌توان یک مجلس فرضی و در سایه با همه اجزای اصلی تشکیل داد، تا آنها بر همه مسائل کشور و مجلس مسلط شوند و چند ماه آینده همه همت خود با تمام توان برای حل مسائل و مشکلات اقتصادی و نحوه برخورد با استکبار و دشمن ۴۰ ساله به کار ببندند.

این عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری در ادامه گفت: ۴ سال فرصت کمی نیست. در این مدت می‌توان یک مملکتی را درست کرد. امیرکبیر در ۳۸ ماه صدارت آن مقدار خدمات به مردم رساند. پس می‌شود و اینگونه می‌توانند بزرگواری رای‌دهندگان را پاسخ دهند.

اصولگرایان سِمت‌ها در مجلس یازدهم را ابتدا در یک مجلس فرضی تقسیم کنند

کریمی‌اصفهانی در پاسخ به این پرسش که آیا اختلافات میان اصولگرایان به خصوص بر سر کسب کرسی ریاست، به درون مجلس یازدهم هم کشیده می‌شود یا خیر، اظهار کرد: احتمال اینکه اختلافات قبلی اصولگرایان اثرات خود را برای کسب سِمت‌ها درمجلس یازدهم بگذارد وجود دارد اما آنها اگر می‌خواهند برای خدمت وارد شوند این سِمت‌ها مهم نیست. 

این عضو حزب موتلفه تاکید کرد: کار و طرح و تدبیر باید مهم باشد، پس بهتر است قبل‌از آنکه در ملاعام مقابل هم بایستند، جلساتی را در یک مجلسِ فرضی یا سایه تشکیل دهند و این جایگاه‌ها را میان خود تقسیم کنند، دور از چشم مردم و صدا و سیما؛ که روزِ موعد با کمترین درگیری و آسیب این سِمت‌ها را تعیین کنند تا فقط به خدمت به مردم و سامان دادن امور برسند بنابراین این توافق قبلی باید شکل بگیرد.

27214

کد خبر 1357821

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =