خاطرات روزهای کرونایی؛ از لیس‌زنی با ورژن سویسی تا دستور پاپ به کشیش‌ها

در روزهای قرنطینه خود ساخته کرونایی، خاطراتم را نوشته ام که قسمت دهم را می خوانید:

سه شنبه ۲۰ اسفند:
بیشترین بلاها و بحران‌های تاریخی عدل افتاده دوران بی حال‌ترین و اعلی‌حضرت‌ترین رییس‌جمهور. آقای روحانی کوشی؟ جلسات کرونا در همه دنیا مرتب باحضور رییس‌جمهورها برگزار می‌شود. نکند قرنطینه‌ای؟

حضرت اجل اکرم پاپ فرانسیس، امروز به کشیشان دستور داده بروند بیمارستان ها از کرونایی‌ها عیادت کنند. غلط نکنم پاپ از دست کشیش‌ها خسته شده!

در تقابل تاریخی دین و علم، خوشبختانه سطح عالی مرجعیت شیعه، امتحان خوبی پس دادند. تقریبا همه به رعایت بهداشت توصیه کردند.

یکی تصمیم گرفت جنس بنجلی را بفروشد. سرِ بازار خیلی از جنسش تعریف کرد. جمعیت صف بستند بخرند. خودش هم باورش شد، رفت توی صف. ماجرای کسانی است که تبلیغ طب اسلامی می‌کنند. خودشان هم باورشان شده.

این عدد و رقم‌هایی که از کشفیات لوازم بهداشتی ضد کرونا اعلام شده، چرا به سرعت توی بازار پخش نمی‌شود. مسئولان رسیدگی کنند.

وزارت خارجه باید تلاش کند کمک‌های خارجی را جذب کند. بچه حاجی بازی درر نیاوریم. این وظیفه دنیاست که در بحران‌های بزرگ به کمک سایر کشورها بروند. در زلزله بم در دوران آقای خاتمی فرودگاه ها پر بود از هواپیماهای کمک خارجی.

همه مثل هم نیستیم‌ها. باور کنید سازمان‌های ذیربط مثل سازمان تبلیغات و شورای مساجد زیر فشار سنگین مخاطبانشان هستند که  چرا مسجدها را بسته‌اند. این واقعیت را در نظر بگیریم. باید برای این کارهاشان حمایت شوند. با بد وبیراه گفتن به آن مخاطبان مشکل حل نمی‌شود.

ببینید کی گفتم. اروپا و آمریکا درسته خارجه محسوب می‌شوند. اما با این دست فرمون در هفته‌های آینده با موج کرونای وحشتناکی روبرو می‌شوند.

کلیپی از لیس زنی با ورژن سویسی منتشر شده که خانم مربوطه در و دیوار سوییس را لیس می‌زند و پز می‌دهد که اینجا کرونا نیست. گفتم که بدانید لیس زنی همه جا هست. بی‌عقلی شاخ ودم ندارد؛ چه ایران. چه سوییس.

مراقب خودتان باشد. به توصیه‌هایی که می‌کنند عمل کنید. دقیقا بقول مرحوم نوذری، همانی که تو فیلم بود.

یکی پیامک داده که با توجه به شیوع کرونا، خدا اعلام کرده ماه رمضان کسی حق ندارد بیاید مهمانی من.
این جوک است. باور نکنیدها. تا فردا.

* منتشر شده در کانال تلگرام نویسنده . ۲۰ اسفند ۱۳۹۸

کد خبر 1363365

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =