اشتری: چرخه توزیع مواد ضدعفونی کشف شده باید اصلاح شود

تسنیم نوشت: رئیس پلیس کشور گفت: علی‌رغم کشف مواد ضدعفونی و بهداشتی توسط نیروی انتظامی از انبارهای احتکار، به نظر می‌رسد که چرخه توزیع این مواد باید اصلاح شود.

سردار حسین اشتری در قرارگاه مقابله با ویروس کرونا در ستاد نیروی انتظامی با قدردانی از تلاشگران و ایثارگران عرصه سلامت، اظهار کرد: جانفشانی جامعه پزشکی، پرستاری و کادر درمانی را در مبارزه و مقابله با ویروس کرونا قدر می‌دانیم و ان‌شاءالله با توکل بر خداوند متعال، همیت و همت همگانی در رعایت اصول و نکات بهداشتی، کرونا را شکست خواهیم داد.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه سبزپوشان ناجا به عنوان "مدافعان امنیت" در کنار "مدافعان سلامت" هستند، خاطرنشان کرد: از تمام همکاران سخت‌کوش و عزیزم که در این موقعیت در انجام مأموریتها، شجاعانه و دلسوزانه حضور دارند نیز قدردانی و تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه نسبت به سلامت نیروهای پلیس حساس هستیم، بیان کرد: تک تک نیروها و کارکنان نیروی انتظامی را همچون فرزندان خود می‌دانم و قطعاً از تمام ظرفیتهای بهداشتی و ایمنی سلامت برای صیانت از سلامت آنها و خانواده‌هایشان بهره می‌گیریم.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به تنوع و گستردگی مأموریتهای نیروی انتظامی، ادامه داد: ماهیت مأموریتهای پلیس به گونه‌ای است که در هیچ شرایطی نمی‌توانیم نسبت به تامین نظم و امنیت بی‌تفاوت باشیم یا وظایف قانونی‌مان را دنبال و اجرایی نکنیم؛ در واقع باید بگویم نمی‌توانیم روند خدمات‌دهی به مردم را تعطیل کنیم اما لازم است در چنین شرایطی نیز با تأمین و تجهیز زیرساختها، ارائه خدمات غیرحضوری را تسهیل و تسریع کنیم.

اشتری با اشاره به اینکه نیروهای پلیس شجاعانه، ایثارگرانه و جانانه در کنار مدافعان سلامت در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا هستند، تصریح کرد: در راستای مهار و کنترل شیوع این ویروس در جامعه، تمام ظرفیتهایمان را به میدان می‌آوریم و در پیاده‌سازی این رویکرد، توجه به سلامت کارکنان و صیانت از آن را به عنوان یک اولویت جدی دنبال می‌کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی، به اقدامات مقابله‌ای این نیرو در حوزه مقابله با احتکار اشاره و خاطرنشان کرد: با محوریت پلیس امنیت اقتصادی اقدامات خوبی در این حوزه صورت گرفته به گونه‌ای که در تهران و سایر استانها ضمن شناسایی انبارهای احتکار، محتکرین شناسایی و به مراجع قضائی معرفی شده‌اند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه علیرغم کشف مواد ضدعفونی و بهداشتی توسط نیروی انتظامی از انبارهای احتکار، به نظر می‌رسد که چرخه توزیع این مواد باید اصلاح شود، مطرح کرد: سازوکاری باید پیش‌بینی شود که این کشفیات مورد نیاز، طی فرایندی صحیح در اختیار عموم مردم قرار بگیرد.

وی با اشاره به تشدید رصد تحرکات شایعه‌پردازان در فضای مجازی، گفت: برخی افراد با شایعه‌پردازی و دروغ‌سازی، روحیه مردم را نشانه و هدف گرفتند این در حالی است که اطمینان می‌دهم نیروی انتظامی هرگز به فرصت‌طلبان اجازه موج‌سواری و جولان نمی‌دهد.

۴۷۲۳۱
کد خبر 1363984

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =