برخورد با زباله‌گردها وظیفه نیروی انتظامی شد

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از آغاز به کار گشت های ویژه نظارت بر رفت و روب مناطق و جمع آوری و انتقال پسماندهای خانگی، پزشکی و ساختمانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، صدرالدین علیپور با بیان این مطلب اظهار کرد: حضور شبانه گشت های سازمان پسماند در شهر امری معمول است که در سال های گذشته نیز انجام می شد. این بار اما با فروش تعدادی از خودروهای اسقاطی سازمان، از محل اعتبار حاصله ۲۵ خودروی وانت مزدای دو کابین خریداری شد تا اقدامات مربوط به نظارت واحدها در مناطقی همچون آبعلی و آرادکوه و نقاط مختلف تهران با سهولت بیشتری صورت بگیرد. 
وی ادامه داد: ۲۵ خودرویی که از امشب در قالب تیم های گشت در معابر پایتخت مستقر می شوند، موظف اند تا نظارت دقیقی بر رفت و روب مناطق و جمع آوری و انتقال پسماندهای خانگی، پزشکی و ساختمانی داشته باشند. 
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با بیان اینکه حضور ویژه این گشت ها در شرایطی که کشور و به طور خاص تهران، با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کند ضروری است، گفت: یکی از ماموریت های تیم گشت جلوگیری از هر نوع زباله گردی در پایتخت است؛ از آن جا که همزمان با شیوع ویروس کرونا با حکم دادستانی پدیده زباله گردی کاملا ممنوع اعلام شد، نیروهای ما با حضور شبانه در خیابان ها و محلات در صورت مشاهده زباله گردها، این موضوع را به نیروی انتظامی گزارش داده و اخطارهای لازم را به منطقه می دهند. 
علیپور این را هم گفت که نیروهای سازمان پسماند هیچ گونه حق قانونی برای برخورد قهری با این گروه را ندارند و این امر به طور تام و تمام بر عهده نیروی انتظامی است. 
وی در پایان عنوان کرد: در این ایام که توصیه می شود شهروندان در خانه بمانند تا از شیوع ویروس کرونا جلوگیری شود، برخی افراد از جمله پاکبانان نه تنها موظف به خدمات رسانی هستند، بلکه انتظار عموم این است تا سطح خدمات از لحاظ کیفی ارتقا پیدا کند. همین امر هم موجب شد تا از امشب تیم های گشت که مسئولیت نظارت را برعهده دارند با جدیت بیشتری وظیفه خود را انجام دهند.

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1365193

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =