۰ نفر
۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶
هشدار پلیس درباره تجمعات چهارشنبه سوری

تسنیم نوشت: رئیس پلیس تهران بزرگ ضمن هشدار جدی به مخلان نظم و امنیت عمومی در شب چهارشنبه آخر سال گفت: به هیچ عنوان اجازه تجمعات مربوط به شب چهارشنبه آخر سال داده نمی‌شود.

سردار حسین رحیمی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با بیان اینکه پلیس پایتخت در طول سال جاری اقدامات اثربخشی را انجام داد، اظهار کرد: در حوزه سرقت در مجموع سه درصد کاهش وقوع و پنج درصد افزایش کشف را در ۳۶۱ روز گذشته داشته‌ایم.

رئیس پلیس تهران بزرگ افزود: به عنوان مثال در مدت طی شده از سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در بحث سرقت طلافروشی ۷۵ درصد، در سرقت بانک ۱۰۰ درصد، در سرقت مغازه ۳۰ درصد، در سرقت منزل سه درصد، در سرقت اتومبیل یک درصد، در سرقت موتورسیکلت ۱۴ درصد و در کیف‌قاپی سه درصد کاهش داشته‌ایم.

وی تصریح کرد: در سال گذشته درباره اقدامات شرارت‌آمیز مانند چاقوکشی و عربده‌کشی ۲ هزار و ۷۸۵ فقره روی داد اما امسال این رقم به ۸۹۸ فقره کاهش یافت همچنین تا به امروز بیش از ۲۲ تن موادمخدر را کشف کرده که نسبت به سال گذشته شاهد افزایش ۳۷ درصدی کشفیات موادمخدر در تهران هستیم.

این مقام انتظامی افزود: در طول سال جاری، ۵۲۲ قبضه سلاح را کشف کردیم و در بحث تصادفات بالغ بر ۶۵ نفر کاهش کشته را داشتیم و از این لحاظ رتبه نخست کشوری را کسب کردیم. (در تعداد جان‌باختگان سوانح رانندگی درون‌شهری)

سردار رحیمی با بیان اینکه پلیس تهران بزرگ در کسب رضایتمندی در طول سال جاری، رتبه برتر را در کل کشور به خود اختصاص داده، به تمهیدات پلیس پایتخت برای چهارشنبه آخر سال اشاره و تصریح کرد: از ساعت چهار بعدازظهر فردا، همکاران من در آماده‌باش صددرصدی خواهند بود و با آماده‌باش در چهار قرارگاه فجر، فتح، نصر و رمضان، تمام نیروها در نقاط مختلف تهران حضور خواهند داشت.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ضمن هشدار جدی به مخلان نظم و امنیت عمومی در شب چهارشنبه آخر سال متذکر شد: امسال در مواد کم‌خطر آتش‌زا و البته غیراستاندارد ۱۰۰ درصد و در بحث موادمحترقه پرخطر نیز بیش از یک هزار درصد افزایش کشفیات داشته‌ایم.

وی یادآور شد: در این شرایط که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده، باید مراقبتها بیشتر باشد و به هیچ عنوان اجازه تجمعات مربوط به شب چهارشنبه آخر سال داده نمی‌شود.

۴۷۲۳۱
کد خبر 1365570

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =