حمایت نت‌فلیکس از کارکنانش در روزهای کرونایی

مهر نوشت: نت‌فلیکس یک بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری برای کمک به اعضای بیکار شده صنعت سرگرمی اختصاص داد.

سرویس نمایش آنلاین نت‌فلیکس اعلام کرد برای کمک به بازیگرانی که بر اثر ویروس کرونا بیکار شده‌اند، ۱۰۰ میلون دلار اختصاص داده است تا در این دوران بحرانی که راهی برای درآمدزایی وجود ندارد، درآمدی داشته باشند.

این غول استریمینگ گفته است بخش اعظم این پول صرف کمک به اعضای تولید فیلم که بیکار شده‌اند خواهد شد.

تد ساراندوس، رییس نتفلیکس گفته است: «بحران کووید -۱۹ صدمات زیادی به بسیاری از صنایع از جمله جامعه تولیدات خلاقه زده است. تقریباً تولید همه سریال‌ها و فیلم‌ها در سراسر دنیا متوقف شده و صدها تن از عوامل تولید و بازیگران کارشان را از دست داده‌اند.»

وی افزوده است: «این شامل مختصصان برق، نجاران و رانندگان می‌شود که بسیاری از آن‌ها ساعتی حقوق دریافت می‌کردند و از پروژه‌ای به پروژه دیگر می‌رفتند. این افراد در دوران رونق از نت‌فلیکس حمایت کردند و ما می‌خواهیم در این دوران سخت به آنان کمک کنیم، به ویژه وقتی دولت‌ها هنوز نمی‌دانند باید چه جور حمایت‌های اقتصادی از افراد بیکار شده به عمل آورند.»

صنعت سرگرمی در حال مقابله با بیکاری گسترده عوامل خود است که دربرگیرنده ۱۲۰ هزار نفری می‌شود که با شیوع کرونا کارشان را از دست داده‌اند. اتحادیه‌ها و انجمن‌های مختلف مانند انجمن بازیگران تلویزیونی دولت‌های محلی و فدرال را تحت فشار گذاشته‌اند تا به اعضای آنها برای مقابله با این بحران اقتصادی شدید به عنوان یک بحران واقعی کمک کنند.

نت‌فلیکس اعلام کرده ۱۵ میلیون دلار از این کمک را به عوامل و بازیگران بیکار شده صنعت سینما در کشورهای دیگر که پایگاه بزرگ تولید فیلم بوده‌اند، اهدا می‌کند.

فدراسیون هنرمندان رادیو و تلویزیون آمریکا، صندوق سینما و تلویزیون، صندوق اضطراری بازیگران در آمریکا نیز هر یک، یک میلیون دلار دریافت خواهند کرد. یک میلیون دلار نیز به بنیاد هنرمندان و انجمن سینمای کانادا اختصاص می‌یابد.

ساراندوس افزوده است که در مناطق دیگر از جمله اروپا، آمریکای لاتین، و آسیا که این موسسه پروژه‌های بزرگی تولید کرده‌ است نیز کمک‌های مالی به جامعه هنری آن‌ها اختصاص می‌یابد.

وی گفته است: «این رویداد بی‌سابقه است و ما وقتی قدرتمند هستیم که این افراد در کنار ما باشند و باید در این دوران چالش‌برانگیز به آنها کمک شود.»

به دلیل گسترش ویروس کرونا فیلمبرداری پروژه‌های بزرگ و کوچک صنعت سرگرمی متوقف شده است.

۵۷۲۴۵
کد خبر 1367455

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =