۷ نفر
۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
افت نامحسوس قیمت طلا

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۴۹۴ دلار و ۶۳ سنت رسید.

به گزارش خبرانلاین،  در حالی که با تشدید بحران کرونا و افزایش محدودیت های کشوری در جای جای جهان که بر اقدامات محرک اقتصادی بانک های مرکزی جهان سایه افکنده، سرمایه گذاران در حال نقد کردن دارایی های خود هستند، قیمت طلا روز دوشنبه شاهد کاهش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۴۹۴ دلار و ۶۳ سنت رسید. قیمت فلز زرد در جلسه گذشته و به دلیل اقدامات محرک اقتصادی کشورهای مختلف جهان ۳.۱ درصد افزایش یافته بود. قیمت طلا در بازار آمریکا امروز ۰.۸ درصد افزایش داشت و به ۱۴۹۶ دلار و ۷۰ سنت رسید.

استفن اینز، تحلیلگر موسسه آکسی کورپ در این باره گفت: «نگرانی کلی این است که سرمایه گذاران برای جبران زیان های خود در بازارهای بورس چه مقدار دیگر باید طلا بفروشند. این عامل روانی موجب تداوم فروش دارایی ها در بازار طلا شده است.»

وی افزود، با توجه به تداوم افزایش ارزش دلار، نگرانی دیگر این است که ممکن است بانک های مرکزی جهان برای خرید دلار اقدام به فروش ذخایر طلای خود کنند.

در حالی که کاهش بیشتر شاخص ها در بازارهای بورس جهان و نگرانی ها در مورد کمبود نقدینگی به دلیل تشدید بحران موجب افزایش عطش سرمایه گذاران به نقد کردن دارایی هایشان شده، ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی به نزدیکی بالاترین رقم ۳ سال گذشته رسید.

در حالی که بالا گرفتن موجب قرنطینه در کشورهای مختلف موجب بی اثر شدن تلاش های سیاستگذاران پولی برای جلوگیری از بروز رکود اقتصادی شده، ارزش سهام در بازارهای آسیایی امروز سقوط کرد.

فدرال رزرو آمریکا و سایر بانک های مرکزی مهم جهان به منظور جلوگیری از عمیق تر شدن بحران همچنان در تلاش اند تا بسته های محرک اقتصادی اضطراری را به اقتصادهای خود تزریق کنند.

۲۲۳۲۳۱
کد خبر 1367996

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =