کرونا، حسین معززی‌نیا را در سوگ برادر نشاند

منتقد مطرح سینما از درگذشت برادرش در اثر ابتلا به کرونا نوشت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حسین معززی‌نیا، روزنامه‌نگار، منتقد، موسس و سردبیر پیشین ماهنامه سینمایی ۲۴ در غم از دست دادن بردارش به سوگ نشسته است. 

معززی‌نیا نوشته است:

«برادرم امروز مرد.
قاتلش کروناست.
پنج سال پیش به من گفتند سرطان خون دارم، بستری شدم، روزهای طولانی شیمی‌درمانی، قرنطینه و پیوند مغز استخوان را گذراندم، اشک ریختم بابت دور ماندن از زن و بچه‌ام. هر صبح، پرستارها و دکتر روان‌شناس می‌آمدند درباره‌ ارزش زندگی، نیمه‌ پر لیوان و مثبت‌اندیشی نطق می‌کردند.
پیوند که انجام شد، بعد از چهل روز قرنطینه در بیمارستان، سه ماه هم قرنطینه ‌شدم در یک اتاق.
روز سوم خبر دادند پدرت مرد. گفتند نباید از آن اتاق بیرون بیایی. گفتند پدرت هم خواسته‌اش سلامتی تو بوده. بمان در همان اتاق، سوگواری هم نکن که باعث لطمه به پیوند می‌شود. ندیدم پدرم را چطور دفن کردند. مادرم را بغل نکردم و یک دل سیر گریه نکردم.
سرپرستار تلفن زد و از ادامه‌ زندگی گفت و این‌که همه‌ اینها می‌گذرد. گفت منشأ بیماری تو استرس و شرایط زیستی بوده، فکری به حال خودت بکن. کار و زندگی‌ام را رها کردم، خودم را تبعید کردم یک گوشه‌ دنیا بلکه چند روز بیشتر زنده بمانم و دخترم، بی‌پدر بزرگ نشود.
چند ماه پیش هم‌کلاسی‌اش را در شلیک به آن هواپیما از دست داد، یک هفته در تب و تاب بودیم دوباره از مرگ و خبر مرگ دورش کنیم. تلاشی مهمل برای پاک نگه داشتن دنیای یک آدم جدید، بلکه مرگ، کمتر دور و برش بپلکد.
پنح سال است همین زندگی را دارم که شماها چند روز است دارید. قرنطینه، شستن دائم دست، دور ماندن از آدم‌ها و مراقبت‌های بهداشتی... تاوانی که بابت سیستم ایمنی ناقص بدنم می‌دهم. با خوردن دوز بالای کورتن، کنار آمدن با عوارض روانی‌اش، بی‌خوابی‌ها و عصبیت‌هایش. کورتون، چشم‌هایم را از بین برد و استخوان‌هایم را پوک کرد. با این جسم نحیف، زندگی را می‌گذرانم و می‌شنوم که می‌گویید نیمه‌ پر لیوان را ببین که زنده مانده‌ای.
امروز خبر دادند برادرت مرد. دو روز پیش تلفنی حرف زدیم. می‌گفت دکترها اطمینان داده‌اند چند روز آنتی‌بیوتیک تزریق می‌کنیم و درست می‌شود. مرخص می‌شوی...»

خبرآنلاین این مصیبت را به آقای معززی‌نیا تسلیت می‌گوید.

۲۵۸۲۵۸

کد خبر 1368681

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۲۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  16 0
  خدابهشون صبر بده.
 • GB ۱۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
  2 0
  در هر حال باید تسلیم خداوند بود.