کلیه شاغلین در صنوف مختلف فرهنگی و هنری مشمول قانون بیمه بیکاری می شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری از اختصاص بیمه بیکاری برای تمامی هنرمندان شاغل در موسسات فرهنگی و هنری، کانونهای تبلیغاتی، چاپخانه ها، آموزشگاه های آزاد هنری و سایر صنوف فرهنگی و هنری استان که صرفا به دلیل شیوع ویروس کرونا بیکار شده اند و کارگاه و آموزشگاه آنان تعطیل شده است و یا زیر یکسال سوابق بیمه در سال ۱۳۹۸ دارند خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ،  ابراهیم شریفی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تصریح کرد: در راستای ماده ۲ و بند ب ماده ۶ قانون بیمه بیکاری این دسته از صنوف می بایست ابتدا در سایت وزارت کار به آدرس: http://Bimebikari.mcis.gov.ir ثبت نام اولیه را انجام دهند که مهلت ۳۰ روزه آنان رد نشود.

وی افزود: تمامی مشاغلی که به صورت مستقیم به واسطه شیوع کرونا مجبور به تعطیلی شده و کارگران آنان بیکار شده اند شامل قانون بیمه بیکاری خواهند شد و کسانی که در سامانه ذکر شده ثبت نام می کنند حتما علت بیکاری را گزینه حوادث غیر مترقبه انتخاب کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: برابر مقررات تأمین اجتماعی لزوما بیمه شدگان بیکار که دارای کد کارگاهی بوده اند مشمول دریافت حق بیمه بیکاری هستند و هنرمندانی که بصورت خویش فرما بیمه شده اند(مثال:بیمه شدگان صندوق اعتباری هنر) مشمول نمی باشند

46
 

کد خبر 1371065

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =