۰ نفر
۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۷
تمهیدات عجیب فرانسه برای بیماران کرونایی

ایرنا نوشت: مقامات بهداشتی فرانسه به منظور کاستن از فشار بر بیمارستان های پاریس ، 36 بیمار کرونایی را امروز چهارشنبه با قطار سریع السیر به نقاطی خارج از پایتخت این کشور منتقل کرد.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان ، فرانسه به این منظور چند قطار سریع السیر را به کاربرد پزشکی و انتقال بیماران اختصاص داده است و اولین قطار امروز با 24 بیمار کرونایی پاریس را به مقصد  "سنت بریو" در "بریتانی"  منطقه ای که کمتر تحت تاثیر کرونا قرار گرفته است ؛ ترک کرد. دومین قطار نیز 12 بیمار را از پاریس به "رن" در شمال پایتخت فرانسه منتقل کرد.

به گزارش بیزنس اینسایدر ، فرانسه با چند قطار سریع السیر TGV بیماران کرونایی را از شهرهای تحت تاثیر شدید کرونا به مناطقی که کمتر گرفتار کرونا شده اند منتقل می کند.

اولین سرویس انتقال بیماران روز 26 مارس انجام شد و یکی از قطارهای اختصاص یافته برای این کار 20 بیمار وخیم کرونایی را از منطقه "گرانده" (Grand Est) در شرق فرانسه به منطقه "لوار" در غرب که تخت های بیمارستانی بیشتری وجود دارد منتقل کرد. هر واگن این قطارها می تواند چهار بیمار و تیم شش نفری درمانی را در خود جا بدهد.

فرانسه به سومین کشور اروپایی تبدیل شده که از لحاظ تعداد قربانیان کرونا از کشور چین پیشی گرفته است. روز سه شنبه با مرگ 499 نفر دیگر در فرانسه شمار قربانیان کرونا در این کشور به 3 هزار و 523 نفر رسید. تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا و اسپانیا نیز از چین بیشتر شده است.

312 310

کد خبر 1371616

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =