بیش از ۱۰۰ راننده اتوبوس و کارمند مترو در تهران آلوده به کرونا شدند

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: در صورتی که ترافیک تا پایان هفته مشابه روز گذشته باشد، احتمال اجرای طرح ترافیک طی هفته آینده زیاد است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، یوسف حجت سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره وضعیت ترافیکی پایتخت اظهار داشت: هنوز آمار دقیق تردد خودروها و ترافیک در روز جاری گزارش آن به دست من نرسیده است، ولی روز پیش ترافیک ۶۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال پیش کاهش داشت و نسبت به تعطیلات نوروز ۴۲ درصد بیشتر شده بود. 

وی افزود: همچنین ترافیک روز گذشته پایتخت نسبت به روزهای پایانی اسفند ۲۱ درصد افزایش یافت. 

حجت در پاسخ به این پرسش که آیا طرح ترافیک هفته آینده اجرا می‌شود یا خیر، گفت: موضوع لغو طرح ترافیک در پایتخت مانند تیغ دو لبه است و اجرایی نشدن آن از یک‌طرف سبب می‌شود با استفاده از خودروهای شخصی، فاصله‌گذاری اجتماعی بهتر رعایت شود و از طرف دیگر، چراغ سبزی برای بیرون آمدن از منازل است. 

وی گفت: باید وضعیت ترافیک در هفته جاری را تحلیل کنیم و براساس آن، برای هفته آینده تصمیم‌گیری داشته باشیم که این تصمیم در جلسه شورای ترافیک تهران اتخاذ می‌شود و شهرداری به تنهایی تصمیم‌گیر در این زمینه نیست. 

حجت خاطرنشان کرد: در صورتی که ترافیک تا پایان هفته مشابه روز گذشته باشد، احتمال اجرای طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا طی هفته آینده زیاد است.

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به این پرسش که چند نفر در حمل و نقل عمومی مبتلا به کرونا شده‌اند، گفت: حدود ۱۰۰ نفر از کارکنان مترو و رانندگان اتوبوس و تاکسی مبتلا به کرونا شدند و متأسفانه ۲ راننده در اتوبوسرانی و ۳ راننده در تاکسیرانی جان خود را از دست داده‌اند.  

۴۷۲۳۱

کد خبر 1372959

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =