عابربانک فوتبال به مرخصی نیامد؛ مروری بر پرونده محکومیت حسین هدایتی

مهر نوشت: وکیل مدافع حسین هدایتی گفت: موکلم به دلایل قانونی به مرخصی نیامده است.

سیامک مدیرخراسانی در پاسخ به این سوال که اخیراً کلیپی از حسین هدایتی در فضای مجازی منتشر شده است، آیا این فرد مشمول مرخصی‌های اخیر کرونایی شده است؟ گفت: هدایتی به مرخصی نیامده است و در زندان به سر می‌برد.

وی افزود: ممنوعیتی برای عدم اعطای مرخصی به موکلم وجود نداشت و به دلایل قانونی به مرخصی نیامده است.

مدیر خراسانی تصریح کرد: علاوه بر اینکه موضوع عدم تودیع وثیقه از سوی موکلم مطرح است، این فرد همچنین پرونده باز دارد و به این دلایل نمی‌تواند به مرخصی بیاید.

این وکیل دادگستری در پاسخ به این سوال که آیا هدایتی بدهی‌های خود را پرداخت کرده است؟ گفت: تلاش‌های زیادی در این رابطه کرده است اما هنوز موفق به پرداخت بدهی‌ها نشده است.

حسین هدایتی به جرم اخلال عمده در نظام اقتصادی از طریق مال مشروع به تحمل بیست سال حبس و محرومیت دائم از به‌کارگیری خدمات دولتی و رد مال معادل بیش از ۴۸۸ میلیارد تومان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بود.

در اولین جلسه رسیدگی به اتهامات حسین هدایتی، نماینده دادستان پس از حضور در جلسه و کسب اجازه از ریاست دادگاه به قرائت کیفرخواست تنظیمی این پرونده پرداخت و گفت: در این پرونده که به پرونده هدایتی موسوم است آقای هدایتی دولابی در پوشش هشت شرکت اقدام به اخذ تسهیلات بانکی کرده و با گماردن افراد بی بضاعت و ناتوان در سمت‌های مدیریتی این شرکت‌ها توانسته است مبلغی به میزان ۵۸۶ میلیارد تومان از وجوه بانک سرمایه را در قالب تسهیلات و یا ضمانت نامه تحصیل کند.

وی گفت: همچنین نامبرده از طریق تبانی با یکی از مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان توانسته است مبلغی به میزان ۶۶ میلیارد تومان تحصیل کند که آن پرونده مفتوح است.

نماینده دادستان بیان کرد: تبانی آقای هدایتی با مدیران بانکی بدون رعایت تشریفات اعتباری و با همکاری متهم دیگر این پرونده یعنی آقای موسوی نژاد بوده است که کار وی وثیقه تراشی از طریق گران نشان دادن آن وثیقه‌ها بوده است. به طوری که تاکنون ۴ سال از تاریخ سررسید معوقات بانکی این متهم گذشته است، اما هنوز این معوقات پرداخت نگردیده است.

به گفته رسول امیر قهرمانی نماینده دادستان؛ اصل بدهی هدایتی ۵۸۶ میلیارد تومان بوده که با احتساب سود پول، در حال حاضر به یک هزار و پانصد میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان رسیده است که این متهم فعلاً ۱۵ میلیارد تومان پس داده است.

۴۷۲۳۱
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1376203

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =