دستورالعمل جدید سازمان بورس برای اعمال حق رای الکترونیکی در مجامع عمومی ابلاغ شد

امروز دوم اردیبهشت ماه، محمد علیزاده، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار طی ابلاغیه ای خطاب به کلیه شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان و کلیه حسابرسان معتمد سازمان بورس، دستورالعمل نحوه حضور و اعمال حق رای به صورت الکترونیکی در مجامع عمومی شرکت‌های ثبت شده را ابلاغ کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران، این دستورالعمل در تاریخ ۷ اسفند سال گذشته تصویب شده بود. براساس این مصوبه مجمع الکترونیکی، مجمعی است که حضور مشارکت‌کنندگان در آن، توامان به طور فیزیکی و الکترونیکی امکان پذیر بوده و رای به شکل الکترونیکی ثبت و اعمال می شود.     

شایان ذکر است، حسن قالیباف رییس جدید سازمان بورس پیش از این و در روز معارفه خود با اشاره به لزوم برگزاری مجامع الکترونیک، تاکید کرد: کرونا امروز درس‌های فراوانی را پیش‌روی ما گذاشته و نباید اجازه داد مجامع شرکت‌های بورسی به تنفس بخورد.

در متن این ابلاغیه آمده است: «به پیوست دستورالعمل (نحوه حضور و اعمال حق رای به صورت الکترونیکی در مجامع عمومی شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان) که در اجرای جزء «۴» بند «چ» ماده ۶۸ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران تدوین و به تصویب هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار رسیده است، تقدیم و ابلاغ می‌شود.

شایان ذکر است رویه اجرایی موضوع ماده ۱۹ دستورالعمل مذکور و همچنین برخی از مواد اساسنامه نمونه شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان که نیازمند اصلاح می باشند، متعاقبا ابلاغ می‌شوند. »

سرمایه‌گذاران می‌توانند برای دریافت دستورالعمل مربوطه به سایت کدال http://www.codal.ir مراجعه کنند.  

۲۲۳۲۲۹
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1379648

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =