خاطرات روزهای کرونایی؛ وزیر ارشاد و روایت «مُعَنعَن» آمار فوتی‌های کرونا !

در روزهای قرنطینه خود ساخته کرونایی، خاطراتم را نوشته ام که قسمت پنجاه و پنجم را می خوانید:

یکشنبه ۷ اردیبهشت ۹۹

دوم ماه رمضان است. خدایا اگر من را به جهنم هم ببری به همه اهالی جهنم اعلام می کنم من خدا را دوست داشتم و باز هم مرا به جهنم آورده. " دعای ابوحمزه"
 در بین علما رسم است برای اینکه نقل قولی مستند باشد می‌گویند معنعن است. عن فلان یعنی از فلانی نقل شده. معنعن یعنی سلسله سند درست است. یک‌بار یکی پای درس، به سند روایت اعتراض کرد. مدرس عصبانی شد و گفت اتفاقا این روایت معنعن است و آخرین عن‌اش ابوی حضرتعالی بوده است که خودش برایم نقل کرد. حالا وزیر ارشاد به شورای شهر گفته آمار فوتی‌های کرونا معنعن است و خودمان آخرین عن‌اش هستیم. بیخود حرف دیگه نزنین. گفته باشیم.

در این کرونا بازار وحشتناک در افغانستان مظلوم، در آغاز ماه رمضان، طالبان آتش‌بس را نپذیرفت و فاتحانه این هفته را یکی از پر کشتارترین هفته‌های افغانستان کرد.
خدای طالبانی خون می‌خواهد. قاتلان طالبانی با خون مردم مسلمان به ضیافت خدایشان می‌روند، آنها معتقدند خدای آنها برحق است و  آنها ناب‌ترین مومنانند. ای لعنت به این جهل مقدس که هرچه کرد با ما این آشنا کرد.

در همان افعانستان مظلوم روز جمعه نماز جماعتی هزار نفری برگزار کرده‌اند که امام جماعتش گفته مسلمانی که در اثر ابتلا به کرونا بمیرد شهید است. کاسبان دین در مسیحیت و یهود هم همین روش‌ها را دنبال می‌کنند. راه دور نرویم عده‌ای در ایران خودمان هم به اسم امامان شاش شتر اصل کویر تبلیغ می‌کنند. بخش دردناکش این است که مردمی هستند که این‌ها را می‌پذیرند تا آنها دکانشان پررونق باشد. از قدیم وقتی صحبت این حرف‌ها می‌شد، دوستی داشتیم که به جای استفاده از کلمه ناکسون که جمع ناکس باشد، از واژه خرکسون استفاده می‌کرد و می‌گفت: لولا کان الخرکسون. لهلک المفلسون.

دیشب دندان درد بدی گرفتم. اونم تو ماه رمضان. بعد افطار چند تا قرص خوردم: مسکن، شل‌کننده. سفت‌کننده. هرچه که دم دستم بود. خیلی درد دندان وحشتناکه. کمی که بهتر شدم ییهو  لایو زدم. یک‌ساعتی از هر دری سخنی گفتیم. خاطره.سیاست. منبر. خوش گذشت. تا فردا.

* منتشر شده در کانال تلگرام نویسنده . ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر 1381637

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =