اسرافیلی معتقد است که در حوزه شعر آثار گذشتگانی چون نظامی را باید در ایام فراغت مرور کرد و در کنار آثار فاخر نیز به مطالعه آثاری از شاعران مطرح معاصر پرداخت.

مجله نوروزی- حسین اسرافیلی، از شاعران شناخته شده کشورمان با تاکید بر اینکه در حوزه شعر آثار گذشتگانی چون نظامی را باید در ایام فراغت مرور کرد به خبرآنلاین گفت: «در کنار آثار فاخر قدیمی می‌توان در ایام نوروز به مطالعه آثاری از شاعران مطرح معاصر نیز پرداخت.»

اسرافیلی درباره چهار اثر جدیدش که توسط انتشارات انجمن قلم منتشر شده نیز گفت: « «حیاط خلوت کلمات» عنوان مقالات ادبی و فرهنگی است که در موضوعات شعر و نقد ادبی تاکنون در نشریات مختلف به چاپ رسیده و من برای نخستین بار این مقالات را که شامل 25 تا 30 مقاله است در یک مجموعه منسجم گردآوری کرده‌ام و با عنوان حیاط خلوت کلمات منتشر کردم.»

وی افزود: «صخره و پلنگ» عنوان مجموعه اشعار دفاع مقدسی‌ام است که شامل غزل و قطعه است و تاکنون در کتب قبلی چاپ نشده است و برای نخستین بار در این مجموعه منتشر می‌شود.

این شاعر پیشکسوت تصریح کرد: «مجموعه شعر «تشنه در باران زخم» دیگر اثر من است که در قالب‌های نو و کلاسیک با رویکردی نو و نگاه‌های جدید سروده شده‌‌اند. در این مجموعه اشعار چاپ شده یا چاپ نشده‌‌ام را گردآوری کرده ام. در این کتاب تلاش کرده‌ام که با زبانی نو و ساده مضامین و مفاهیم پایداری و مذهبی را بیان کنم تا جوانان را مخاطب این آثار قرار دهم.»

اسرافیلی اضافه کرد: « «دو پنجره» نیز عنوان یک مثنوی بلند و یک شعر سپید بلند است که در سال 70 به صورت دو مجموعه جداگانه با نام‌های «عبور از صاعقه» و «مثل آتش که در دل سنگ» به چاپ رسیده بود و به تازگی تجدید چاپ شده است. مثنوی «عبور از صاعقه» یک مثنوی بلند در رثای شهید محلاتی است که در زمان جنگ، هواپیمای حامل وی توسط بعثی ها منهدم شد. همچنین »مثل آتش که در دل سنگ» نیز به موضوع فلسطین و مظلومیت مردمان این آب و خاک می پردازد.»

191/60

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 138194

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =