۴ نفر
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱
در آزمون کرونا بازنده بودیم

کرونا یک بار دیگر نشان داد در فوتبال ایران منافع شخصی از هر چیزی مهم‌تر و با ارزش‌تر است و سلامت جامعه تنها بهانه‌ای است برای رسیدن به آن.

وقتی یورگن کلوپ به عنوان سرمربی تیمی که پس از سی سال در آستانه قهرمانی است اعلام کرد در حال حاضر فوتبال هیچ اهمیتی ندارد و اولویت اول دنیا شکست دادن کروناست، با خودمان گفتیم چقدر خوب می‌شود اگر چنین دیدگاهی در فوتبال ایران هم به وجود بیاید و تیم‌ها جدا از منافع خود، یک بار به فکر سلامت جامعه باشند ولی آزمون کرونا ثابت کرد ما هنوز همان افرادی هستیم که حتی برای سه امتیاز ناقابل حاضریم همه چیز را زیر پا بگذاریم.

این روزها شاهدیم که اغلب تیم‌های لیگ برتری هرکدام به نحوی به دنبال این هستند که مسابقات این فصل لیگ برتر لغو شود و لیگ نوزدهم نیمه‌تمام بماند. یکی از مشورتش با پزشکان می‌گوید و معتقد است دوران حرفه‌ای بازیکنان پس از ابتلا به کرونا تمام می‌شود؛ بقیه هم معتقدند با وجود آن‌که بسیاری از بخش‌های کشور این روزها به صورت عادی به کار خود می‌پردازند، فقط شرایط برای برگزاری مسابقات فراهم نیست و لیگ باید لغو شود. انگار کرونا فقط روی بازیکنان و مربیان تاثیر دارد و مثلا روی کارگران کارخانه‌هایی که بعضا در لیگ برتر هم تیمداری می‌کنند بی اثر است. این دوستان حتی حاضر نیستند کمی صبر کنند تا اگر شرایط در تابستان بهتر شد مسابقات در آن زمان ادامه یابد و معتقدند همین حالا لیگ باید لغو شود. مربیان تیم‌های درحال سقوط هم می‌گویند بهتر است لیگ بیستم با هجده تیم برگزار شود؛ البته مبادا اگر فکر کنید آن‌ها نگران خودشان هستند و دغدغه‌ای جز سلامت جامعه دارند! در طرف مقابل هم پرسپولیسی‌ها قرار دارند که در مسیر چهارمین قهرمانی پیاپی به دنبال این هستند که به هر قیمتی شده لیگ نوزدهم ادامه پیدا کند تا بتوانند قهرمانی احتمالی خود را جشن بگیرند. در این بین هیچ شکی وجود ندارد که اگر جای پرسپولیس تیم دیگری با این اختلاف صدرنشین بود، حالا قرمزها هم دلشان می‌خواست مسابقات لغو شود و نگران سلامت جامعه می‌شدند. به هرحال مدیران این تیم هم از همان جایی آمده‌اند که مدیران دیگر تیم‌های باشگاه از آن‌جا وارد فوتبال شده‌اند و تفاوتی با بقیه ندارند! در این بین هواداران فوتبال هم تفاوت چندانی با مدیران تیم‌ها ندارند؛ کانال‌های استقلالی هر روز به دنبال آمار لیگ‌های لغو شده بدون قهرمان هستند و آن سمت هم پرسپولیسی‌ها فرانسه را الگویی برای تمام ایران می‌دانند که با لغو مسابقات جام را به تیم پاریسی داد.

در این بین هواداران فوتبال هم تفاوت چندانی با مدیران تیم‌ها ندارند؛ کانال‌های استقلالی هر روز به دنبال آمار لیگ‌های لغو شده بدون قهرمان هستند و آن سمت هم پرسپولیسی‌ها فرانسه را الگویی برای تمام ایران می‌دانند که با لغو مسابقات جام را به تیم پاریسی داد.

این حجم از اظهار نظر که فقط بر پایه منافع شخصی بوده باعث شده فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ کار سختی برای تصمیم‌گیری داشته باشند. اگر شرایط به سمتی برود که امکان ادامه مسابقات وجود نداشته باشد، هر تصمیمی از سوی فدراسیون واکنش‌های زیادی به همراه خواهد داشت و به همین دلیل مسئولان برگزاری بازی‌ها تمام تلاششان ادامه برگزاری لیگ نوزدهم است و فقط منتظر مجوز ستاد ملی مبارزه با کرونا هستند تا برای ادامه لیگ نوزدهم برنامه‌ریزی کنند. در میان تمامی این اظهارات که اکثرشان هم پایه و اساسی ندارند، بهتر است اهالی فوتبال یک بار هم که شده سکوت کنند و منتظر نظر ستاد مبارزه با کرونا بمانند تا فدراسیون فوتبال در آرامش تکلیف لیگ نوزدهم را مشخص کند؛ هرچند تا همین جا هم فوتبال ایران در آزمون کرونا یک بازنده بوده است.

255 43

کد خبر 1385147

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =