نقاط مختلف جهان و تغییر عجیب و هولناک آن‌ها پس از کرونا ویروس!

کرونا جهان را در سکوتی عجیب فرو برده است که نمونه آن در هیچ کجای تاریخ یافت نمی‌شود.

با خانه نشین شدن مردم سراسر جهان و اعمال قرنطینه سراسری تصاویری ثبت شده است که نمونه آن سابقه نداشته است. این تصاویر که بعضا بصورت آنلاین مکان‌هایی خالی از انسان را نشان می‌دهد، شگفتی بسیاری از افراد را برانگیخته است. همراه ما  باشید تا چند مورد از این عکس‌ها را با هم ببینیم.

کعبه

‌کعبه که همه مسلمانان آرزوی تشرف به آن را دارند. حضور میلیونی مسلمانان در ماه ذی الحجه به عنوان رویدادی بزرگ در تاریخ اسلامی در نظر گرفته می‌شود. اما تصویری که میبینید بعد از شیوع گسترده کرونا گرفته شده است. تقریبا کسی نیست. این مکان به دلیل دستور دولتی برای جلوگیری از شیوع گسترده‌تر بسته شده است.

تفرجگاه کورنیش بیروت

‌در شهر بیروت لبنان، تفرجگاه کورنیش به عنوان یکی از مهم‌ترین مقاصد توریستی شناخته می‌شود. این تفرجگاه ساحلی که با درختان نخل پوشیده شده ‌است، منظره بسیار زیبایی دریا دارد که در آن میلیون ها بازدید کننده و افراد محلی در طول سال از این منطقه لذت می‌برند. اما عکسی که می‌بینید، تفرجگاه عمومی را کاملا عاری از هر گونه فعالیت انسانی نشان می‌دهد. گردشگرها، پیاده‌روها، درشکه‌چی‌ها، فروشندگان و هر کس دیگری که به طور معمول در یک روز زیبا دیده می‌شود، در عکس دیده نمی‌شوند.

فاصله‌گذاری اجتماعی در کلمبو

‌ دو کلمه که همه به آن فکر خواهند کرد: فاصله اجتماعی. این عبارتی است که همه شنیده‌ایم. شاید قبلا به نوعی ناهنجاری تلقی می‌شد اما امروزه کاملا هنجاری اجتماعی است. این تصویر توسط دینوکا لیانواته در سریلانکا در بیرون یک مغازه خواربار فروشی گرفته شده است. افراد داخل عکس را می توان با ماسک دید و تقریبا یک متر از هم فاصله دارند. بیشتر دولت‌ها و سازمان بهداشت جهانی به مردم می‌گویند که این فاصله را دو برابر کنند، اما این کار همیشه ممکن نیست.

حمل اجساد در نیویورک با کامیون

‌زمانی که از این بحران عبور کنیم، صحنه‌ای که هیچ‌کس نمی‌خواهد آن را به یاد بیاورد دقیقا همین صحنه است. این عکس تلفات ویروس کرونا را نشان می‌دهد. برخی از شهرهایی که بیش‌ترین آسیب را دیده‌اند به سرعت متوجه شده‌اند که نه تنها تخت بیمارستان برای بیماران وجود ندارد؛ بلکه توان ساماندهی اجساد فوت شدگان را نیز ندارند. این عکس، که توسط جان مینچیلو گرفته شده‌است، نشان می‌دهد که اجساد در کامیون‌های یخچال دار در خارج از بیمارستان شهر نیویورک بارگیری می‌شوند.

آواز مشترک ایتالیایی‌ها در قرنطینه

کمی پس از اینکه چین شروع به اجرای قرنطینه گسترده در ووهان و مناطق دیگر کرد، تعداد موارد گزارش‌شده از این کشور نشان‌دهنده کاهش موارد ابتلا و مرگ و میر بود. زمانی که این ارقام رو به کاهش گذاشتند، سایر کشورهای با شیوع گسترده نیز اقداماتی شبیه به آن را اجرا کردند. از آنجا که فاصله گذاری اجتماعی در ایتالیا به امری عادی تبدیل شده است، شهروندان در خانه‌ قرنطینه شده‌اند و برای حفظ روحیه خود با هماهنگی به بالکن‌های خود آمدند و آهنگی مشترک را اجرا کردند.

دکتر لی ونلیانگ مدتی قبل از تسلیم شدن در برابر کرونا

بیشتر افراد در معرض خطر، افراد مسن و افراد دچار ضعف سیستم ایمنی هستند، ولی شاید کارکنان بیمارستان‌ها که بطور مداوم در معرض این ویروس هستند، خطر بیشتری را تجربه کند. دکتر لی ونلیانگ یکی از نخستین پزشکانی است که به کرونا مبتلا شده است. او به دلیل افشای بیماری ابتدا تحت سرزنش قرار گرفت و کمی پس از مرگش حزب کومنیست چین به دلیل این اقدام عذرخواهی کرد.

هواپیمای باری روسیه با تجهیزات کمکی در آمریکا

‌داستان‌هایی از انبارهای دولتی حاوی هزاران تهویه کننده غیرقابل‌استفاده و کمبود تجهیزات؛ از جمله خبرهایی بود که از آمریکا به گوش می‌رسید. فرمانداران برای رسیدن به تجهیزات بیشتر با هم رقابت می‌کردند و بعضی از کادر درمان از یک ماسک طی یک هفته استفاده می‌کردند. روسیه از جمله کشورهایی بود برای کمک به آمریکا اقدام کرد و شاید یکی از دلایل آن این بوده است که حدس می‌زنند در فضایی متقابل آمریکا نیز به روسیه چنین کمک‌هایی خواهد کرد.

چهره کادر درمان پس از روزها مقابله با کرونا

‌ ماسک‌های اِن۹۵ ماسک‌هایی یک‌بار مصرف و قوی هستند که به جلوگیری از گسترش کرونا و بسیاری دیگر از پاتوژن های موجود در هوا کمک می‌کنند. متاسفانه، پیدا کردن آن‌ها با گسترش ویروس سخت‌تر و سخت‌تر شده است، به همین دلیل است که بسیاری از پزشکان و پرستاران مجبور هستند که بیش از حد معمول از آن‌ها استفاده مجدد کنند. مردم شروع به به اشتراک گذاشتن عکس‌هایی کردند که نشان می‌داد کادر درمانی بعد از ساعت‌ها و روزها کار کردن در حالی که ماسک بر چهره داشتند، با چه مشکلاتی رو به رو شده‌اند. بسیاری از آن‌ها در شیفت‌های طولانی ۱۲، ۱۸ و ۲۴ ساعته کار می‌کنند.

منبع: لست سکند

۲۱۲۱

کد خبر 1387036

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =