آماده‌باش ۲۵۰۰ نیروی آتش‌نشان برای بارندگی تهران

ایسنا نوشت: ۲۵۰۰ نیروی آتش نشانی و تمام نیروهای معاونت خدمات شهری شهرداری تهران پس از اعلام‌ سازمان هواشناسی از ساعت ۱۶ روزگذشته (۳۰ اردیبهشت) در حالت آماده‌باش قرار داشتند تا بارندگی دیشب تهران، تردد و زندگی شهروندان را مختل نکند.

مجتبی یزدانی - معاون خدمات شهری شهرداری تهران - با بیان این مطلب گفت: بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی، شامگاه سه‌شنبه (۳۰ اردیبهشت ماه) پایتخت دچار باران بهاری شدیدی شد تا جایی که در عرض ۱۸ دقیقه ۲۵ میلیمتر باران بارید. خوشبختانه به دلیل لایروبی مداوم نهرها و کانال‌ها و اصلاحات مشکلات عمرانی تهران دچار آبگرفتگی نشد.

به گفته یزدانی شدت بارندگی در مناطق ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶ ۱۴، ۱۵ و ۲۲ زیاد بود اما نیروهای معاونت خدمات شهری و ۲۵۰۰ آتش‌نشان برای رویارویی با خطرات احتمالی در حالت آماده‌باش بودند که جز چند منطقه همچون میدان ۷ تیر و اتوبان بسیج که حجم آب در آن‌ها زیاد بود، بقیه مناطق شهر با مشکل جدی برخورد نکردند.

وی افزود: لایروبی مداوم کانال‌ها و مسیل‌ها نیز سبب شد شهر با مشکل حاد مواجه نشود چراکه کانال‌ها و مسیل‌ها تا ارتفاع سه و نیم متر می‌توانند حجم آب را منتقل کنند.

یزدانی از خرید موتورپمپ‌های ویژه برای بارندگی‌های شدید توسط معاونت خدمات شهری خبر داد که هرکدام می‌توانند ۶۰۰۰ لیتر آب را در دقیقه پمپاژ کنند و گفت: ۱۲۲ دستگاه از این موتورپمپ‌ها چند روز پیش و به محض اطلاع از شرایط جوی بین نواحی شهرداری تهران توزیع شد تا بارندگی‌ها تهران را غافلگیر نکند.

وی همچنین از همکاری پلیس راهور و مسئولان وزارت دفاع تشکر کرد و گفت: با همکاری مسئولان وزارت دفاع به‌زودی مشکل رود قوری چای و پل فتح حل خواهد شد.

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1390283

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =