تیم ملی مربی خارجی می خواهد که انقلابی کار کند

سیدمحمد موسوی که همین چند ماه پیش همراه با تیم‌ملی والیبال ایران جواز حضور در المپیک را بدست آورد در خصوص آخرین وضعیت والیبال ایران صحبت کرده.

مهری رنجبر؛ سید والیبال  پیشنهادات زیادی برای فصل جدید روی میز دارد، از پلاس لیگا گرفته تا سریa ایتالیا و حتی روسیه و البته لیگ ایران. اما بهترین مدافع وسط  پلاس لیگا، نمی داند کدام را انتخاب کند. سید محمد موسوی با اینکه بعید می داند خولیو ولاسکو به یاران برگردد اما معتقد است کمک بزرگی می تواند برای تیم ملی باشد.

* به تهران بابت پیشنهاد سایپا برگشتی؟
نه، من  وقتی پلاس لیگا تمام شد بایدبرمیگشتم. اما متاسفانه کرونا همه چیز را بهم ریخت و من هم مدتی با خانواده ام در اولشتین ماندگار شدم . با هر سختی بود به تهران برگشتم.

*شما با سایپا به توافق رسیدی؟
هنوز نه. باید تصمیم بگیرم. البته اول باید با ایجنتم صحبت کنم ببینم چه می شود و بعد تصمیم می گیرم.

*چرا این قدر بلاتکلیف هستی؟
به دلیل کرونا  همه باشگاه هایی که مرا می خواستند بلاتکلیف هستند و وضعیت اسپانسرهایشان هم مشخص نیست، به همین دلیل، بعضی بازیکنان شاغل در سریa در حال فرار از آنجا هستند. البته که در این اوضاع بد باشگاه ها از آب گل آلود ماهی می گیرند.  لیگ سری a ایتالیا 70-80 درصدش  تمام شده، نهایت یک ماه و نیم مانده و اسپانسرها هم هزینه ها را داده اند  اما 30 درصد قراردادها کم شده است. لهستانی ها 15 درصد کم کردند. با این شرایط  خودم هم مانده ام  چیکار کنم.*تو از لیگ روسیه هم پیشنهاد بازی داری؟
بربوف سرمربی تیم کمروو روسیه مرا می خواهد تیمی که زایتسف هم  را گرفته. این باشگاه حتی فیلم بازیهای من در پلاس لیگا را دیده و با باشگاه و مربی تیم هم درباره ام صحبت کرده و تاییده هم گرفته است. گفته اند امروز و فردا قرارداد امضا می کنند.

*به نظرت برگشت ولاسکو به نفع تیم ملی والیبال ایران است؟
فکر نمی کنم که ولاسکو بیاید. به نظرم خودش می داند توجیهی برای امدن به ایران ندارد. کار او در تیم ملی والیبال ایران خیلی بزرگ بود اما حالا با برگشت به ایران تنها مدال المپیک می تواند مردم را از او راضی کند و اگر مدالی نگیرد، برای وجه اش بد می شود. با این حساب احتمال آمدن ولاسکوی باهوش به ایران کم است.

*تو دوست داری دوباره با او کار کنی؟
من که خیلی دوست دارم ولاسکو بیاید. به ویژه که تیم ما جوان است و بازیکنان مربی مثل ولاسکو می خواهند که کنارشان باشد تا روی ذهنیت آنها کار کند.

*ولاسکو، می تواند به تیم ملی والیبال برای رفتن روی سکو کمک کند؟
خیلی می تواند کمک کند. چرا که تیم ما پتانسیل آن را دارد، چه با ولاسکو و چه بی ولاسکو. تنها کمی زیر ساختها یمان ضعیف است که باید درست شود. حالا هنوز مدیریت فدراسیون به ثبات نرسیده و همین مساله خیلی به قدرت والیبال لطمه می زند.*چطور؟
من به شرایط فدراسیون خیلی ناامید هستم. می ترسم والیبال ایران به جای پیشرفت، پسرفت کند.

*مربی خارجی جدید در فرصت کم تا المپیک برای آمادگی تیم ملی کار سختی دارد؟
واقعا شرایط خاص است. تا به حال چنین اتفاقی نیفتاده بود که المپیک به تعویق بیفتد به جز یک بار آن هم زمان جنگ جهانی دوم. البته 5-6 ماه فرصت کمی نیست. به نظرم در این مدت مربی بزرگی خارجی می خواهیم تا با کار انقلابی تیم ملی را برای المپیک آماده کند. مربی که  با مقررات سفت و سخت و تمرینات خوب تیم را بسازد. اگر قرار به مربی درجه 2 و3 باشد ، همان بهتر که مربی ایرانی روی نیمکت بنشیند.

*سه سال  کار با کولاکوویچ چطور بود؟
من سه سال از کار با کولاکوویچ لذت بردم. زمان کار با او هیچ دغدغه ای نداشتیم. او مرد خیلی خوب و صادقی بود و جو خوبی را در تیم ملی به وجود آورده بود. شاید باور نکنید اما متحدترین و رفیق ترین تیم در این چندسال اخیر را درست کرده بود.

۴۳۲۵۷

کد خبر 1390476

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =