۰ نفر
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۹
سیاستمداری فراتر از جناح‌ها

من افتخار همکاری با آقای دکتر علی لاریجانی را به صورت مستقیم نداشته ام؛

اما در سال‌های پایانی دهه ۷۰ که به ابتکار ایشان _به عنوان رئیس رسانه ملی _ نشستی از مدیران رسانه ها به منظور هماهنگی ،همدلی و هم افزایی، هر هفته در دفتر کار ایشان تشکیل می‌شد با تعدادی از دیگر مدیران رسانه ها حضور داشتم و این جلسات برای من فرصت خوبی برای آشنایی با روحیات دکتر لاریجانی بود.علی لاریجانی را شخصیتی بسیار فهیم، با تجربه، آینده نگر،اخلاق مداروصریح یافتم .
نگاه دقیق ،عمیق و عالمانه به مسائل ،حساسیت نسبت به مصالح ملی و منافع مردم، اعتقاد به آزاداندیشی  و پرهیز از سیاست بازی و قبیله گرایی از لاریجانی شخصیتی با جاذبه و دافعه های ویژه ساخته است .
بنظر من دکتر لاریجانی در مسند وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ریاست رسانه ملی، دبیری شورای عالی امنیت ملی و سه دوره ریاست مجلس شورای اسلامی کارنامه ای موفق از خود به یادگار گذاشته و در همه این سالها هرگز در دام مناقشات بی حاصل سیاسی ،حزبی و گروهی گرفتار نشده است و همواره به عنوان یک شخصیت فراجناحی ظاهر شده است .

 بی تردید دکتر علی لاریجانی چهره ای ماندگار در عرصه فرهنگ، رسانه، دیپلماسی و قانون گذاری در کشور است. دوران مسئولیت  او در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فصل خوب و بیادمانی این  وزارتخانه است. پویایی، اثربخشی، جلب اعتماد عمومی و احترام به دیدگاه های مختلف از ویژگی های دوران مدیریت او در رسانه ملی است . در تصدی دبیری شورای عالی امنیت ملی نیز با روحیه مبتنی بر حفظ منافع مردم، مصالح و امنیت ملی بسترهای خوبی را برای ایجاد یک دیپلماسی فعال ایجاد کرد و سرانجام کارنامه  سه دوره ریاست مجلس شورای اسلامی، دورانی همراه با منطق ، مدارا و اخلاق در نهاد قانونگذاری کشور از اوثبت کرد.

 اگرچه لاریجانی خود را متعلق به دانشگاه دانست و بازگشت به فضای تعلیم و تربیت رابرای آینده خود ترسیم کرد اما قطعاً قریب به چهار دهه مدیریت در عرصه های مختلف و کسب تجربیات ارزشمند و آشنایی و تسلط به امور کشور همراه با پایبندی  به مصالح و امنیت ملی موجب خواهد شد تا جمهوری اسلامی از این تجربیات به خوبی بهره ببرد . انتصاب  وی به عنوان مشاور رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت می تواند اولین گام برای بهره مندی نظام از این شخصیت ارزشمند باشد.

کد خبر 1393601

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =