از بررسی مسائل ضدجاسوسی تا نفوذهای داخلی و تهدیدات نفتی در جلسه غیرعلنی نمایندگان با دو وزیر دولت/هشدار آقای وزیر به نمایندگان

جلسه امروز مجلس به صورت غیرعلنی برگزار شد جلسه‌ای که دو نماینده درباره جزئیات آن سخن گفتند.

به گزارش خبرآنلاین، امروز جلسه بررسی وضعیت اقتصادی و امنیتی کشور در مجلس بود؛ جلسه‌ای که به طور غیرعلنی برگزار شد. محمدحسین فرهنگی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس امروز پس از پایان جلسه غیر علنی به جزئیات این جلسه پرداخت و گفت: جلسه امروز با حضور وزرای نفت، اطلاعات و معاونان او برگزار و اطلاعات مفید در آن مطرح شد.

او  با بیان اینکه وزیر نفت گزارشی در خصوص حوزه انرژی، نفت و گاز، فرصت‌ها و تهدیدهای موجود ارائه داد، اظهار داشت: در این گزارش به آخرین وضعیت تولید داخل، صادرات نفت خام، فرآورده‌های نفتی و محصولات پتروشیمی و همچنین ذخایر داخل کشور اشاره شد که وضعیت مطلوبی حاکم است.

بنا به گزارش مهر، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس تاکید کرد: نمایندگان هم دیدگاه‌های خود را بیان و انتقادهایی پیرامون عملکرد وزارت نفت در رابطه با صادرات و تولید داخل، برخی از هزینه‌های این وزارت خانه و ساخت و سازهای آن در شهر تهران مطرح کردند.

فرهنگی با بیان اینکه مسائل امنیتی بیشتر از حوزه نفت زمان جلسه را به خود اختصاص داد، افزود: موضوعات متنوعی در این خصوص توسط وزیر اطلاعات مطرح شد، شرایط امنیت داخلی و تهدیدهای خارجی و نفوذهای داخلی تا جایی که فرصت اجازه داد مورد بحث قرار گرفت. همچنین چند نفر از معاونان وزیر اطلاعات نیز موضوعاتی همچون مسائل ضدجاسوسی و تهدیدات دیگر را توضیح دادند.

وی پاسخ به این سوال که گزارش وزرای دولت به مجلس تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟ اظهار داشت: برای جلسه علنی فردا وزرای نیرو و راه و شهرسازی دعوت شدند و این وضعیت روند معمولی است که در ابتدای هر دوره اجرا می‌شود تا نمایندگان در جریان مسائل کشور قرار بگیرند و مسئولان اجرایی دیدگاه‌ها، مشکلات و مسائل را مطرح کنند و این روند تا زمانی که کمیسیون‌ها تشکیل شود و دستور جلسه مجلس بر اساس گزارش‌های کمیسیون‌ها شکل بگیرد ادامه دارد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس همچنین، امروز را آخرین فرصت تعیین کمیسیون نمایندگان مجلس یازدهم دانست و گفت: ۴۸ ساعت آینده فرصتی است که در قانون برای اعتراض پیش بینی شده و بعد از آن هم در ابتدای هفته آینده انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون‌ها و سایر روندها آغاز می‌شود.

روایت یک نماینده از جلسه غیرعلنی

همچنین فارس نوشت: احمد علیرضابیگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به نشست غیرعلنی امروز مجلس گفت: در این جلسه که با حضور وزرای نفت و اطلاعات برگزار شد، مسائل مختلفی درباره حوزه کاری این دو دوزارتخانه مطرح و بررسی شد. 

وی افزود: در جلسه امروز وزیر نفت عنوان کرد که در حوزه فروش نفت با تهدیدات و فرصت‌های مختلفی روبه‌رو هستیم که از جمله فرصت‌ها می‌توان به توانایی کشور برای تبدیل نفت خام به فرآورده‌های نفتی و فروش آنها اشاره کرد. 

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: زنگنه همچنین گفت که در حوزه تهدیدات و چالش‌ها نیز ما مواردی را داریم که از جمله آن می‌توان به مشکلات ناشی از تحریم اشاره کرد.

 هشدار وزیر اطلاعات به نمایندگان درباره دام‌های اقتصادی و اجتماعی

علیرضابیگی خاطرنشان کرد: در نشست غیرعلنی امروز،‌ وزیر اطلاعات نیز مطالبی را مطرح کرد و عنوان کرد که امروز تهدیدات مختلفی متوجه نمایندگان است که از طریق ایجاد دام‌های اقتصادی و اجتماعی برای وکلای ملت ظهور و بروز پیدا می‌کند و نیازمند است که نمایندگان در این زمینه به هوش باشند. 

وی افزود: در این جلسه، نمایندگان نیز پس از وزرا پشت تریبون رفتند و مطالبی را مطرح کردند که از جمله در حوزه وزارت نفت، نمایندگان به ساخت و سازها و طرح‌های عمرانی این وزارتخانه آن هم در شرایط خاص اقتصادی امروز کشور انتقاد داشتند که وزیر نفت در پاسخ به این انتقادات گفت که از این پس دیگر ساخت و ساز و طرح‌های عمرانی در حوزه وزارت نفت نخواهیم داشت. 

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:‌ نمایندگان همچنین در حوزه کاری وزارت اطلاعات مطالبی را مطرح کردند مبنی بر اینکه وزارت اطلاعات متعلق به کلیت نظام جمهوری اسلامی است و نه یک دولت خاص و در پاسخ به استعلامات باید مصلحت نظام را درنظر بگیرد نه مصلحت یک جریان سیاسی خاص.

27216

کد خبر 1397499

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =