۰ نفر
۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۰
«خانه ما» کرونایی شد!

پس از منتفی شدن آغاز پیش تولید فصل نهم «خانه ما» در بوشهر، عوامل این مستند مسابقه، ایده ساخت یک مجموعه متناسب با حال و هوای کرونایی را مطرح کردند.

به گزارش خبرآنلاین، طراحان «خانه ما» تصمیم گرفتند تا تغییر ناگهانی و غیرمترقبه سبک زندگی ایرانیان در زمانه کرونایی را ثبت کنند.

به گفته احمد شفیعی مدیر استودیو نوبین ثبت تجربیات خانواده‌های ایرانی و واکنش آنها به محدودیت‌های کرونایی هم مورد انتظار مخاطبان است و هم می‌تواند یک سند تصویری جذاب و واقعی برای آیندگان باشد. به این ترتیب در سال‌ها و حتی دهه‌های آینده، آیندگان خواهند دید که خانواده های ایرانی چگونه توانستند از این شرایط سخت عبور کنند و با وجود همه محدودیت‌ها و اتفاقات تلخ ناشی از شیوع ویروس کرونا، با پشت سر گذاشتن این دوران سخت زندگی شاد و موفقی داشته باشند.

در جریان تولید «خانه ما» ویژه کرونا تمام اصول بهداشتی و پروتکل‌های اعلام شده رعایت شده است و همین موضوع ساخت برنامه را سخت تر کرده است.

در این فصل نفرات گروه تولید و تعداد شرکت‌کنندگان کم شده و ارتباط آنها با خارج از خانه کاملا به موارد ضروری محدود شده است. همچنین معاینات پزشکی و ضدعفونی محیط و افراد هم به‌صورت مرتب انجام شده است.

به گفته مهدی جبین شناس یکی از ۲ کارگردان مجموعه ایده اصلی «خانه ما» کرونایی این است که اعضای خانواده در شرایط قرنطینه و نیمه‌قرنطینه چه می‌کنند که در عین رعایت اصول بهداشتی شاد باشند و از فعالیت‌های روزمره نیز عقب نمانند. ضمن اینکه این مجموعه در ماه رمضان ضبط شده است.

از بین خانواده‌های برگزیده فصل‌های قبل، چهار خانواده از شهرهای تبریز، شیراز، مشهد و رشت به صورت دوبه‌دو با هم رقابت می‌کنند و برنده آنها  فینال این ویژه‌ برنامه را برگزار خواهند کرد.

خط اصلی این برنامه، زندگی در شرایط قرنطینه است. درنتیجه، همه آیتم‌ها با همین محوریت طراحی و اجرا شده‌اند. شرکت‌کنندگان دیگر به صورت فیزیکی با هم در ارتباط نیستند و همه ارتباطات تقریبا به‌ صورت آنلاین است و مأموریت‌ها نیز بر همین اساس تعریف می‌شود. اینجا خلاقیت خانواده‌ها است که تعیین می‌کند تا چه اندازه می‌توان از این بستر برای پیشرد امور استفاده کرد.

سری جدید «خانه ما» در ۱۲ قسمت با کارگردانی مشترک امین کفاش‌زاده و مهدی جبین‌شناس، و نویسندگی احسان عمادی در استودیو نوبین تولید شده و قسمت نخست آن جمعه ۳۰ خرداد ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه دو سیما روی آنتن خواهد رفت.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1398900

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =