برخورد حقوقی در انتظار تبلیغ‌کنندگان آگهی فروش حواله خودرو

رئیس دفتر مرکزی حقوقی سایپا هشدار داد: با توجه به ممنوعیت معامله حواله خودروهای عرضه شده در طرح‌های اخیر خودروسازان و با هدف صیانت از حقوق مشتریان و جلوگیری از تکرار التهاب در بازار خودرو، علیه اشخاص، سایت‌ها و صفحات مجازی تبلیغ‌کننده آگهی فروش حواله خودرو اقدام حقوقی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از سایپانیوز،   «محمدهاشم سمتی» افزود: طبق مصوبه کمیته خودرو هرگونه نقل و انتقال مالکیت خودروهای صفر کیلومتر عرضه شده در طرح‌های فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش محصولات گروه خودروسازی سایپا به صورت وکالتی ممنوع است و تبعات حقوقی برای خریدار و فروشنده خواهد داشت.

این مسوول سایپا اظهار داشت: سند مالکیت خودروهای عرضه شده در این طرح‌های فروش، به مدت یک‌سال در رهن و نزد خودروساز باقی می‌ماند و معامله این خودروها از سوی دولت و نهادهای ذی‌ربط به رسمیت شناخته نخواهد شد.

وی با بیان اینکه گاهی مشاهده شده که برخی مشتریان به صورت غیررسمی خودروهای مذکور را معامله می‌کنند، گفت: ورود به معامله‌های غیررسمی فاقد روش‌های معتبر برای اثبات است و در صورت بروز اختلاف یا فوت یکی از طرفین معامله، فرآیند انتقال قطعی سند بسیار زمان‌بر و مستلزم صرف هزینه‌های قابل توجه در محاکم دادگستری خواهد بود.

سمتی اظهارداشت: سایپا محصولات عرضه شده در طرح‌های فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش یک‌ساله را فقط به شخص خریدار تحویل خواهد داد و با هدف کاهش نقش واسطه‌ها در بازار، از پذیرش هر نوع وکالت‌نامه خودداری خواهد کرد.

وی یادآور شد: انتقال حقوق ناشی از قرارداد پیش‌فروش در سامانه‌های فروش سایپا و هیچ مرجع دیگری قابل ثبت نیست و این امر، انتقال سوء استفاده افراد سودجو و فروش یک خودرو به چند نفر را تشدید می‌کند.

رئیس دفتر مرکزی حقوقی سایپا ادامه‌داد: با توجه به تمهیدات اندیشیده شده برای جلوگیری از ورود واسطه‌ها به امر خرید و فروش حواله‌های خودرو، ورود به این معاملات با خطرپذیری بالایی همراه است و از هموطنان می‌خواهیم برای جلوگیری از بروز مشکل از هر گونه معامله قرارداد پیش خرید تحت عنوان خرید حواله خودرو خودداری کنند.

۲۲۳۲۲۵
کد خبر 1399784

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =