مدیرعامل شهروند: مردم فقط خوراکی می‌خرند و فروش اقلام غیرخوراکی به شدت کاهش یافته‌است

مدیرعامل شرکت شهروند گفت مردم در ماه‌های اخیر تمایل زیادی برای خرید اقلام خوراکی دارند و فروش کالاهای غیرخوراکی مانند پوشاک به شدت کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مهدی امرالهی مدیرعامل شرکت فروشگاه های شهروند در نشست خبری امروز خود اعلام کرد شکل خرید مردم از فروشگاه ها تغییر کرده و خرید اقلام غیرخوراکی به شدت کاهش یافته است.

امرالهی در پاسخ به خبرگزاری خبرآنلاین درباره تغییر در روش خرید و سهم کالاها در سبد نیاز خانوارها توضیح داد: متاسفانه سفره مردم در این چند ماه گذشته با توجه به رشد قیمت ها، مانند ماکارونی از ابتدای سال بیش از ۴۰ درصد افزایش یافته است. ما ذخیره خاصی از این کالاها در شهر آفتاب داشتیم که تقریبا با قیمت قبلی عرضه کردیم. در ماههای اخیر میزان فروش اقلام پروتئینی کمتر شده است. برای ما مشهود شده از نیمه هر ماه، فروش به شدت کاهش می یابد و تا روز ۲۸م هر ماه به کمترین میزان خود در روز می رسد. در ابتدای هر ماه و با توزیع حقوق در بین کارمندان و کارگران، باز فروش ما افزایش می یابد تا به هشتم هر ماه که می رسیم، بالاترین میزان فروش را داریم.

او گفت: بیشترین فروش ما در اقلام ضروری و خوراکی است و فروش اقلامی مانند پوشاک به شدت کاهش یافته است.

واکنش به ماجرای برنجهای تقلبی

امرالهی با واکنش به موضوع عرضه برنجهای تقلبی در سال گذشته در فروشگاه های شهروند، گفت: بارکد آن تامین کننده قطع شد و او مجددا با برند دیگری شروع به عرضه اقلام کرد که باز هم حراست فروشگاه شهروند آن را شناسایی کرد. یکی از تامین کنندگان که برنج تقلبی می فروخت تا یک میلیارد تومان جریمه شد.

کارمندان کرونایی در فروشگاه های شبانه روزی

آنطور که مدیرعامل شهروند اعلام کرد ۳۷ نفر از کارمندان شهروند مبتلا به بیماری کرونا شدند که همگی بهبودی یافتند.

امرالهی ادامه داد: در دوره کرونا یک میلیون و ۲۵۰ هزار جفت دستکش به صورت رایگان در فروشگاه های شهروند توزیع شد. ۸ فروشگاه به صورت شبانه روزی در دوره قرنطینه کرونا و تعطیلات نوروز خدمات رسانی می کرد به طوری که در یک روز، در سطح خرده فروشی ۲۷ میلیارد تومان کالا در اختیار شهروندان قرار داده شد. افزایش فروش شهروند در دوره کرونا حدود ۷۸۰ میلیارد تومان بود.

تخم مرغ دانه ای ۱۳۰۰ تومان شد

او با اعلام جشنواره تخفیفات شهروند از ۲۶ خردادماه تا ۱۰ تیرماه امسال گفت: در این جشنواره اقلام خوراکی و مصرفی خانوارها را با تخفیف در اختیار مردم قرار می دهیم.

مدیرعامل شهروند با انتقاد از گرانی تخم مرغ گفت: هر دانه تخم مرغ با افزایش ۱۴ درصدی اخیر انجمن تولیدکنندگان، به ۱۳۰۰ تومان رسیده است، ولی این کالا به صورت تخفیف دار در اختیار شهروندان قرار میگیرد. همچنین از ابتدای امسال تاکنون جلوی افزایش قیمت گوشت را در فروشگاه ها گرفته ایم.

امرالهی ادامه داد: لبنیات از ۲۰ تا ۴۰ درصد با کاهش قیمت و مواد شوینده با تخفیف ۲۵ درصدی عرضه می شود. همچنین در بین فروشگاه های زنجیره ای پایین ترین نرخ حبوبات در فروشگاه شهروند انجام می شود که با ۲۰ درصد تخفیف همراه است.

فروش کالای قاچاق نداریم

مدیرعامل فروشگاه شهروند در ادامه گفت: ما قادر به عرضه لوازم خانگی خارجی که به صورت قاچاق و کولبری وارد می شود، نیستیم. در بین تولیدکنندگان لوازم خانگی داخلی، با ۵ کارخانه مذاکره کرده ایم که امیدواریم بتوانند تعهدات خود را اجرایی کنند.

امرالهی در این نشست گفت: فروشگاه بوستان شهروند توسط سازمان املاک شهرداری به مزایده گذاشته شد و هیات مدیره شهروند با فروش آن مخالف بود. هفته گذشته شهردار تهران، دستور داد فروشگاه برای شهروند باقی بماند. درباره فروش سالانه شهروند هم می توان گفت در سال گذشته ۲۱۵۰ میلیارد پیش بینی شده بود ولی فروش ما ۲۳۰۰ میلیارد تومان و حاشیه سود  ناویژه حدود ۱۵ درصد است.

او همچنین از دستور شهرداری برای ورود شهروند به بورس خبر داد و گفت: به دلیل اجرای این دستور، باید کل املاک شهروند به نام این مجموعه شود.

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1399828

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =